147
Views

Motorola RAZR była jednym z pierwszych smartfonów ze składanym ekranem, jaki pojawił się na rynku. Atrakcyjny wygląd smartfona nie szedł jednak z pożądaniem, ponieważ zarówno pierwsza generacja, jak i druga nie odniosły sukcesu. Czy kolejna odsłona modelu osiągnie to, czego nie udało się poprzednikom?

Motorola RAZR nie odniosła wielkiego sukcesu

Składane smartfony zyskują na popularności. Coraz więcej producentów decyduje się na wprowadzenie takiego modelu do swojej oferty. Jednym z pierwszych producentów, którzy wprowadzili na rynek swój składany smartfon była Motorola. Motorola RAZR to model, który nawiązywał swoim wyglądem do klasycznego modelu z klapką – Razor.

Przeczytaj także: Motorola Edge 20 Pro – smartfon i komputer w jednej obudowie

Niestety, pomimo atrakcyjnego wyglądu Motorola RAZR nie odniosła spektakularnego sukcesu. Zarówno pierwsza, jak i druga generacja nie osiągnęły dobrych wyników sprzedażowych. Główną przyczyną była przede wszystkim cena smartfona, która była zdecydowanie zawyżona względem tego, co oferował smartfon. Pierwsza generacja pracująca na przestarzałym już wtedy Snapdragonie 710 i 6 GB pamięci RAM kosztowała ponad 7000 PLN. Druga generacja pod tym względem bardzo się nie zmieniła.

Czy trzecia generacja będzie inna?

Okazuje się, że producent dalej wierzy w serię, dlatego też zdecydował się na jej kontynuację. Kolejną generację smartfona Motorola RAZR potwierdził Chen Jin, czyli wysoko postawiony przedstawiciel Lenovo, do którego należy Motorola. Na portalu WEIBO napisał on, że kolejna odsłona smartfona ze składanym wyświetlaczem jest w drodze.

Jin nie ujawnił zbyt wielu szczegółów na temat kolejnej generacji modelu Motorola RAZR. Wspomniał on jedynie o tym, że smartfon będzie zdecydowanie bardziej wydajniejszy niż jego poprzednicy. Może to wskazywać, że pod obudową znajdziemy flagowy procesor od Qualcomm, czyli Snapdragon 8 Gen 1. Więcej informacji pojawi się zapewne w kolejnych tygodniach.

Źródło: Android Community/ Fot. MenWorld

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.