Kolejny polski satelita wyprodukowany jeszcze w 2022! Kiedy wzbije się na orbitę?

Myśląc o polskim aspekcie w podboju kosmosu, większości przyjść na myśl może przykładowo Mirosław Hermaszewski, pierwszy ( i do tej pory jedyny) Polak w kosmosie. Jednak na tej postaci nie kończą się nasze osiągnięcia. Polskie przedsiębiorstwa zdecydowanie nie zostają w tyle jeśli chodzi o produkcję specjalistycznych urządzeń do eksploracji kosmosu. W przypadku SatRevolution, polskiej firmy spod Wrocławia, jest nieinaczej.

Satelita z polskiej firmy już w produkcji dla Omanu!

Polskie satelita w produkcji

Przeczytaj także: OWADY – JEDZENIE PRZYSZŁOŚCI CZY JEDNAK PRZESADA?

Jak donosi PAP, powstała już wstępna umowa pomiędzy SatRevolution a Omanem. Zakłada ona produkcję satelity mającego brać udział w eksploracji m. in. Księżyca czy Marsa. Wszystkie formalności mają być dopięte już w przeciągu najbliższych 3 miesięcy.

Reklama

Wartym zaznaczenia jest fakt, że nie jest to pierwsza umowa, do podpisania której doszło. W zeszłym roku Oman podpisał z tą samą polską firmę kontrakt na budowę satelity mającego krążyć po ziemskiej orbicie.

Oman jest obecnie jednym z najbardziej dominujących państw Bliskiego Wschodu w temacie eksploracji kosmosu. Ogromne pieniądze inwestowane są w sprzęt i możliwości rozwoju w tym aspekcie gospodarki.

Wartość obecnego kontraktu SatRevolution wciąż nie jest znana, gdyż zależy od miejsca, w które wysłany zostanie satelita polskiej produkcji.

Data wysłania satelity na orbitę nie jest jeszcze niestety znana.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama