Kolonia na Księżycu? Możliwe za kilka lat

Częstotliwość podróży między planetarnych na przestrzeni lat jest tak mała głównie ze względu na koszty podróży. Badacze z NASA twierdzą, że kolonizacja na księżycu zapoczątkowałaby częstsze podróże na inne planety w tym np. na Marsa. Na realizacje projektu potrzeba 10 miliardów dolarów.

Na początku wysłanych ma zostać 10 osób, kolonia mieszkałaby w dmuchanych budynkach, które mieściłyby liczne laboratoria.  Jak przyznają badacze większość narzędzi wytworzyć można już na miejscu korzystając z drukarki 3D. Energia dla robotów czerpana byłaby przez słońce a wodę i tlen produkowano by z lodu.

NASA przyjmuje, że misję udałoby się zrealizować w przeciągu najbliższych 5-7 lat. Jedynym czynnikiem hamującym przedsięwzięcie są koszty, nie łatwo zebrać „astronomiczną” kwotę. Miejmy nadzieję, że uda się zdobyć pieniądze i za kilka lat zobaczymy pierwszą osadę na księżycu.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

GTA za darmo! Pobierz kultową, 2-gą odsłonę gry DMA Design

Wielka kradzież samochodów - kultowa seria, którą zna prawie...

Sony zablokuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft?

O przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft dowiedzieliśmy się już...

Paulo Sousa w Interze? Portugalczyk przejmie drużynę z San Siro?

Portugalski szkoleniowiec pozostaje bez pracy od czerwca tego roku,...

Playstation 5 złamane! Hakerzy wygrali z zabezpieczeniami

Hakerom udało się złamać zabezpieczenia, czy też ograniczenia w...
Artykuł partnerski
Artykuł partnerskihttp://menworld.pl
MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj