Messenger i Instagram to jedne z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Portale należące do Facebooka oferują dobrą integrację, ale zawsze może być lepiej. Nowa funkcja pozwala na tworzenie wspólnych czatów, które zwiększają komfort komunikacji!

Facebook regularnie wprowadza nowości

Firma Marka Zuckerberga stale rozwija swoje portale i co chwile słyszymy o nowych funkcjach. W głównej aplikacji, czyli Facebook pojawią się rolki, które mocno przypominają rozwiązanie znane użytkownikom innego serwisu społecznościowego. Chodzi tutaj o aplikację TikTok, która w ostatnim czasie przekroczyła magiczną liczbę miliarda użytkowników.

Przeczytaj także: Facebook kopiuje od TikToka i nawet się z tym nie kryje

Do grupy Facebook należy wiele aplikacji. Możemy tutaj wyróżnić m.in. podstawowy komunikator, czyli Messenger, Instagram czy także WhatsApp. Kilka tygodni temu ta ostatnia aplikacja dostała funkcję, która pozwala na lepszy kontakt ze sprzedawcami. Najnowsze aktualizacje dotyczą aplikacji Messenger i Instagram.

Messenger i Instagram z większą integracją

Najnowsze funkcje, które zostaną wprowadzone do aplikacji Messenger i Instagram stawiają na lepszą integrację pomiędzy tymi dwoma serwisami. Użytkownicy zyskają teraz możliwość tworzenia czatów grupowych, na których będą mogli uczestniczyć zarówno osoby korzystające z Messengera, jak i Instagrama.

Funkcja ta ma zwiększyć komfort korzystania z aplikacji należących do Facebooka. Teraz użytkownicy będą mogli brać udział w konwersacji bez konieczności zmieniania aplikacji. Pojawi się możliwość dodawania ankiet, czy wskaźnik pisania grupowego. Teraz każdy będzie wiedział, kiedy piszą inne osoby. Inną nowością jest możliwość wspólnego oglądania kanałów na IG.