Jak co roku Apple organizuje dwie konferencje – jedną, główną w wrześniu, na której pokazywane są zazwyczaj najważniejsze urządzenia amerykańskiego producenta oraz marcowe wydarzenie, podczas którego premierę mają głównie akcesoria. Co zatem przyniesie nam konferencja Apple, która prawdopodobnie odbędzie się 23 marca?

Konferencja Apple pod koniec marca? Tak sugerują plotki

Najnowsze plotki krążące po Twitterze sugerują, że konferencja Apple odbędzie się 23 marca. Okazuje się, że wydarzenie to odbędzie się tego samego dnia co prezentacja nowych flagowych smartfonów OnePlus. Pierwsze doniesienia mówiły, że konferencja odbędzie się 16 marca 2021 roku, jednak najwidoczniej plany uległy zmianie.

Data 23 marca jest bardzo prawdopodobna, ponieważ konferencje Apple zazwyczaj odbywają się we wtorki, a 23 marca to właśnie ten dzień. Oczywiście pierwsza w tym roku wydarzenie organizowane przez Apple odbędzie się wirtualnie z wiadomych przyczyn. Tak jak zawsze transmitowana będzie na stronie marki oraz oficjalnym kanale producenta w serwisie YouTube.

Użytkownik Twittera DuanRui1205, który podał informację o konferencji jest rzetelnym źródłem. To on jako pierwszy poinformował o tym, że iPhone 12 otrzyma złącze MagSafe.

Jakie urządzenia zobaczymy na marcowej premierze?

Oczywiście Apple nie podało jakie urządzenia pojawią się na marcowej premierze. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wydarzenie przyniesie nam trzecią generację słuchawek Air Pods i lokalizator AirTags. Mówi się również, że amerykański producent przedstawi przeprojektowanego iPada Pro.

konferencja apple
Apple Air Tags mają być jedną z premier marcowego wydarzenia.

Fani marki spekulują również, że na konferencji pojawi się także iPad z ekranem wykonanym w technologii mini-LED. Wycofywanie ze sprzedaży 21,5-calowego iMaca z wyświetlaczem Retina 4K podbudza również plotki, że podczas konferencji prasowej Apple 23 marca pojawi się także nowy iMac napędzany nowatorskim procesorem Silicon.