Site icon MenWorld.pl

Konflikt na linii Lewandowski – Nagelsmann. Trener powodem odejścia Polaka?

Saga pt. Robert Lewandowski kontra Bayern Monachium nadal trwa. Polak nie może dojść do porozumienia z bawarskim klubem w sprawie przedłużenia swojego kontraktu. Wkrótce może opuścić Allianz Arenę. Okazuje się jednak, że istnieje kolejny powód, przez który kapitan reprezentacji Polski wkrótce może przestać reprezentować Bayern!

Polak wkrótce opuści Bayern Monachium?

Kontrakt Roberta Lewandowskiego z Bayernem Monachium dobiega końca w czerwcu 2023 roku. Polak postanowił nie czekać na zakończenie swojej umowy i już kilka miesięcy temu zasiadł z zarządem bawarskiego klubu do negocjacji w sprawie nowego kontraktu. Niestety, obie strony nie potrafią dojść do porozumienia. Robert Lewandowski chce wysokiego i długiego kontraktu, na jakim niemiecki klub nie chce się zgodzić.

Przeczytaj także: Jednak nie FC Barcelona? Robert Lewandowski odmieni losy innego klubu?

Według raportów Robert Lewandowski czuje się oszukany przez klub, który nie chce podpisać z nim kontraktu dłuższego niż roczny. Negocjacje stanęły w miejscu i wielce prawdopodobne jest to, że wkrótce kapitan reprezentacji Polski zmieni barwy. Najczęściej w plotkach transferowych przewija się temat “Lewego” w FC Barcelonie, jednak najnowsze plotki mówią, że do walki o Polaka przystąpiło PSG. Dla francuskiego klubu 40 mln euro za transfer napastnika nie będzie problemem. Tego samego nie można powiedzieć o katalońskim klubie.

Lewandowski ma problem z systemem gry Nagelsmanna

Okazuje się, że nie tylko pieniądze mogą być kością niezgody na linii Robert Lewandowski – Bayern Monachium. Jak relacjonuje niemiecki dziennik Sport BILD, kapitan reprezentacji Polski nie jest zadowolony z systemu gry trenera Bayernu. Polak wierzy, że wprowadzony przez Juliana Nagelsmanna system, ma sprawiać, że rola “Lewego” nie jest tak duża, przez co nie ma on tylu okazji do strzelania bramek, co w przeszłości.

robert lewandowski julian nagelsmann
Fot: Roland Krivec/DeFodi Images via Getty Images

Według informacji podanych przez niemiecki dziennik w zeszłym tygodniu trener Bayernu Monachium zwołał zebranie piłkarzy, podczas którego każdy z nich mógł się wypowiedzieć na temat tego, co mu nie pasuje w obecnej grze i to wyjaśnić. Przecieki mówią, że Robert Lewandowski nie zabrał głosu i nie wystosował swoich uwag do 34-letniego szkoleniowca. Czy konflikt na linii zawodnik – trener przeleje czarę goryczy i wkrótce polski napastnik opuści niemiecki klub?

Źródło: Sport BLID/ fot. Roland Krivec/DeFodi Images via Getty Images

Exit mobile version