Koniec noszenia maseczek w Polsce. Znika również izolacja i kwarantanna

W dniu dzisiejszym, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował kiedy nastąpi koniec noszenia maseczek w Polsce. Od 28 marca nie będzie to konieczne zarówno w sklepach, jak i w komunikacji miejskiej. Co ciekawe, minister poinformował również o zniesieniu obowiązku izolacji i kwarantanny.

Jednocześnie Adam Niedzielski przypomniał, że nadal mamy pandemię koronawirusa. Decyzja o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek oraz narzuconej izolacji i kwarantanny jest dla mnie sporym zaskoczeniem. Przecież jakiś czas temu, będąc w podobnej sytuacji mieliśmy bardzo dużą liczbę ograniczeń. Nie ma co jednak się nad tym zastanawiać. Ważne, że to koniec noszenia maseczek w Polsce. Ciekawe tylko na jak długo.

Niedzielski poinformował jednocześnie, że odporność w Polsce szacowana jest na 90 – 95%. To przekłada się na coraz mniejszą liczbę testów, a także małą konieczność hospitalizacji. Czy to oznacza, że ograniczenia związane z pandemią znikną na zawsze?

Koniec noszenia maseczek w Polsce. Znika również izolacja i kwarantanna
Koniec noszenia maseczek w Polsce. Znika również izolacja i kwarantanna

W niektórych miejscach nadal będą obowiązywać maseczki. I dobrze

Mowa o placówkach medycznych. Według mnie w takich miejscach powinny zostać na stałe. Przecież w przychodniach, szpitalach i innych tego typu placówkach istnieje bardzo duża szansa zarażenia. I nie mam na myśli tylko koronawirusa, ale chodzi o ogólne złapanie drobnoustrojów.

Warto pamiętać – i wspomina o tym również minister zdrowia – aby nosić maseczki, kiedy jesteśmy przeziębieni. Jeśli musimy wyjść na zewnątrz, do dużego skupiska ludzi, a przy okazji czujemy się chorzy, naszym obowiązkiem powinna być „ochrona” innych osób. Pomoże w tym właśnie maseczka, która ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii.

Koniec noszenia maseczek w Polsce. Znika również izolacja i kwarantanna

Wróćmy jednak do najważniejszego punktu dzisiejszej konferencji. Od 28 marca znika obowiązek noszenia maseczek. Nie będzie już konieczności izolacji oraz kwarantanny po przyjeździe do Polski. To bardzo ważna wiadomość dla podróżujących. Jeśli zostanie jednak wykryty COVID-19, taka osoba otrzyma zwolnienie lekarskie.

Szczegóły związane z pandemią można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia. Warto również śledzić profil MZ na Twitterze.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Rząd wyda 15 mln zł abyś nie oglądał stron dla dorosłych!

Inflacja, problemy z gospodarką i szereg innych problemów, a......

Słuchawki Dyson Zone rodem z Cyberpunk 2077. Cena kosmos!

Z czym kojarzy się Wam ta firma? Zapewne tak...

Sony Xperia 1 IV – audio i aparat to jego największe atuty

Sony Xperia 1 IV była dla mnie niesamowicie ciekawym...

Wodorowa Toyota Hilux, marka wkracza na nowy poziom bezemisyjności

Elektryczny napęd i ogniwa paliwowe. Tak, to wodorowa Toyota...

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna - Australia, które...


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!