80
Views

W dniu dzisiejszym, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował kiedy nastąpi koniec noszenia maseczek w Polsce. Od 28 marca nie będzie to konieczne zarówno w sklepach, jak i w komunikacji miejskiej. Co ciekawe, minister poinformował również o zniesieniu obowiązku izolacji i kwarantanny.

Jednocześnie Adam Niedzielski przypomniał, że nadal mamy pandemię koronawirusa. Decyzja o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek oraz narzuconej izolacji i kwarantanny jest dla mnie sporym zaskoczeniem. Przecież jakiś czas temu, będąc w podobnej sytuacji mieliśmy bardzo dużą liczbę ograniczeń. Nie ma co jednak się nad tym zastanawiać. Ważne, że to koniec noszenia maseczek w Polsce. Ciekawe tylko na jak długo.

Niedzielski poinformował jednocześnie, że odporność w Polsce szacowana jest na 90 – 95%. To przekłada się na coraz mniejszą liczbę testów, a także małą konieczność hospitalizacji. Czy to oznacza, że ograniczenia związane z pandemią znikną na zawsze?

Koniec noszenia maseczek w Polsce. Znika również izolacja i kwarantanna
Koniec noszenia maseczek w Polsce. Znika również izolacja i kwarantanna

W niektórych miejscach nadal będą obowiązywać maseczki. I dobrze

Mowa o placówkach medycznych. Według mnie w takich miejscach powinny zostać na stałe. Przecież w przychodniach, szpitalach i innych tego typu placówkach istnieje bardzo duża szansa zarażenia. I nie mam na myśli tylko koronawirusa, ale chodzi o ogólne złapanie drobnoustrojów.

Warto pamiętać – i wspomina o tym również minister zdrowia – aby nosić maseczki, kiedy jesteśmy przeziębieni. Jeśli musimy wyjść na zewnątrz, do dużego skupiska ludzi, a przy okazji czujemy się chorzy, naszym obowiązkiem powinna być “ochrona” innych osób. Pomoże w tym właśnie maseczka, która ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii.

Koniec noszenia maseczek w Polsce. Znika również izolacja i kwarantanna

Wróćmy jednak do najważniejszego punktu dzisiejszej konferencji. Od 28 marca znika obowiązek noszenia maseczek. Nie będzie już konieczności izolacji oraz kwarantanny po przyjeździe do Polski. To bardzo ważna wiadomość dla podróżujących. Jeśli zostanie jednak wykryty COVID-19, taka osoba otrzyma zwolnienie lekarskie.

Szczegóły związane z pandemią można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia. Warto również śledzić profil MZ na Twitterze.

Kategoria artykułu
Zdrowie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.