86
Views

Boty to prawdziwa plaga Instagrama. Każdy kto korzysta z serwisu Instagram, chociaż raz otrzymał powiadomienie od bota. Serwis znalazł sposób na zweryfikowanie tego typu kont. Jest on jednak dość kontrowersyjny.

Boty zalały Instagram

Instagram jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Według szacunków w serwisie znajduje się ponad miliard aktywnych kont i z każdym dniem ich przybywa. Użytkownicy Insta nie raz więc spotkali się ze zjawiskiem, w którym główną rolę odgrywały boty.

Boty są prawdziwą plagą Instagrama. Najczęściej jest to profil kobiety, w którym zachęca ona do spojrzenia na jej roznegliżowane zdjęcia. Wszystko znajduje się pod linkiem, który może prowadzić do złośliwego oprogramowania, czy usług SMS Premium. Boty te wysyłają również wiadomości, przez co korzystanie z serwisu może być bardzo irytujące. Użytkownik sam nie może pozbyć się tego zjawiska, dlatego też Instagram wpadł na sposób weryfikacji takich kont.

Serwis znalazł rozwiązanie

Matt Navarra, konsultant ds. social mediów udostępnił na swoim profilu na Twitterze wpis, na którym widzimy zrzuty ekranu z Instagrama. Można na nich zobaczyć, że Instagram prosi użytkowników o wysłanie filmiku selfie, na którym będzie pokazana jego twarz z różnych perspektyw. Ma to na celu zweryfikowanie, że konto prowadzi prawdziwa osoba.

Tego typu weryfikacja dotyczy jedynie podejrzanych kont, dlatego też nie każdy z nas dostanie tego typu powiadomienie. Jak powiedział Instagram, serwis nie wykorzystuje technologii rozpoznawania twarzy. Ta według Mety została już wyłączona. Sprawdzeniu podlegają konta, które w odstępie kilkudziesięciu sekund są w stanie polajkować kilkadziesiąt zdjęć lub zaobserwować kilka osób.

Przeczytaj także: Meta kończy z mechanizmem rozpoznawania twarzy!

Czy jest to dobry sposób na pozbycie się uproczywych botów?

Źródło: The Verge

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.