110
Views

System Windows 11 wprowadził wiele dużych zmian w kwestii wyglądu całego systemu operacyjnego. Niezmiennym elementem w całości pozostaje jednak panel sterowania, który już od kilku generacji pozostaje taki sam. Przyszła wreszcie pora na zmiany?

Panel sterowania od lat niezmienny

Panel sterowania to jedyny element, który przez lata przetrwał kilka generacji systemu operacyjnego Microsoftu. W Windows 11 zmieniło się praktycznie wszystko – design systemu stał się bardziej minimalistyczny, a nawet pasek startu został domyślnie ustawiony na środku. Zmieniło się praktycznie wszystko, ponieważ niezmienionym elementem pozostał panel sterowania.

Przeczytaj także: Windows 11 wkrótce trafi na komputery Apple?

Panel sterowania od kilku generacji systemu Microsoftu prezentuje się tak samo. Producent systemu Windows już “dziesiątce” próbował dokonać zmian tego okienka, jednak to się ostatecznie nie udało. Okazuje się, że Windows 11 może być systemem, w którym gigant z Redmond wprowadzi zmiany.

windows

Windows 11 uśmierci ten element?

Microsoft już w poprzedniej wersji systemu próbował zmienić wygląd panelu sterowania. Polegało to na przeniesieniu poszczególnych opcji znajdujących się w okienku do ustawień. To jednak się nie udało z różnych względów. Według najnowszych informacji zbliżająca się aktualizacja przeniesie kolejne opcje z tego okienka do sekcji ustawień.

Zbliżająca się aktualizacja z kompilacją 22509 zacznie migrację elementów klasycznego panelu sterowania do sekcji Ustawień w systemie Microsoft. Tym razem z panelu zniknie sekcja zaawansowanego udostępniania. Jak widać, Microsoft nie chce w szybki sposób uśmiercić panelu sterowania, dlatego też postanowił wprowadzać zmiany powoli.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.