77
Views

Tytuł ten dla ludzi mniej zorientowanych w urządzeniach amerykańskiego producenta może wydać się dziwny, jednak użytkownicy Apple często instalują system Windows na swoich komputerach Mac. Najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoft, Windows 11, nie jest jeszcze kompatybilna z urządzeniami Apple, jednak wkrótce może się to zmienić.

Po co Windows 11 na Macu?

Instalowanie Windowsa na komputerach Mac nie jest nowością. Osoby, które chcą korzystać z systemu Microsoft oraz MacOS mogą zrobić to przy pomocy Asystenta Boot Camp. Pozwala on na szybkie przełączanie się pomiędzy systemami. Często bywa tak, że aplikacje, na których pracujemy, nie są dostępne na MacOS. Dlatego też na komputerze Mac instaluje się Windowsa.

Przeczytaj także: Apple Car zostanie pozbawiony pedałów i kierownicy?

Jeśli interesuje was zainstalowanie systemu Windows 11 na komputerze Mac, to na tę chwilę jest to niemożliwe. Żaden komputer Apple nie jest kompatybilny z najnowszą odsłoną systemu operacyjnego od Microsoft. Komputery Mac pracujące na procesorach Intel nie posiadają szyfrowania TPM. Sam system nie jest kompatybilny z procesorami M1, tworzonymi w architekturze ARM. To się wkrótce zmieni?

Microsoft rozpoczyna współpracę z Qualcomm

Jak podaje portal XDA Developers, Microsoft uzgodnił warunki lukratywnej umowy z Qualcomm. Amerykańska firma zajmująca się produkcją układów ARM ustaliła, że komputery z Windows 11 i procesorami wykonanymi w tej architekturze mają wykorzystywać jedynie chipy stworzone przez Qualcomm. Sugeruje się, że pierwsze efekty zobaczymy przy okazji premiery Microsoft Surface Pro X.

Nie wiadomo jak długo będzie obowiązywać ta unikalna umowa pomiędzy Microsoftem a Qualcommem. Bardzo możliwe jednak, że w momencie wygaśnięcia kontraktu Windows 11 trafi na większą ilość komputerów. Mowa tutaj o urządzeniach Apple pracujących na procesorach Silicon.

Źródło: XDA Developers

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.