Apple Car zostanie pozbawiony pedałów i kierownicy?

Od kilku lat spekuluje się na temat Apple Car. Firma jakiś czas temu ogłosiła, że taki projekt rzeczywiście powstanie, jednak nie mamy żadnych konkretów na temat samochodu marki z Cupertino. Pojawiły się jednak bardzo ciekawe przecieki na temat tego, jak będzie sterować się pojazdem.

Apple Car to nie mit

O wielu lat spekulowano, czy rzeczywiście gigant z Cupertino pracuje nad Apple Car, czy samochód jest po prostu wymysłem dziennikarzy. Z czasem okazało się, że producent rzeczywiście pracuje nad projektem nowoczesnego auta. Niestety, od czasu potwierdzenia projektu nie mamy żadnych konkretnych informacji na temat samochodu przyszłości Apple.

Przeczytaj także: Apple zacznie sprzedawać części! Naprawa jeszcze łatwiejsza!

Reklama

Co jakiś czas w sieci pojawiają się informacje na temat Apple Car i tego, co będzie oferować. Plotki te nie mają jednak żadnego pokrycia z rzeczywistością. Producent nie chce uchylić nawet rąbka tajemnicy na temat swojego projektu. Wiemy jedynie, że będzie to auto elektryczne i autonomiczne. W sieci pojawiły się kolejne ciekawe informacje na temat samochodu firmy z Cupertino.

Auto będzie w pełni autonomiczne

Jak podaje Bloomberg, Apple stawia na nowoczesny projekt. Tak nowoczesny, że Apple Car może zostać pozbawione zarówno kierownicy, jak i pedałów. Amerykański gigant jest pewny tego, że jego autonomiczna technologia jest tak skuteczna i bezpieczna, że auto projektowane jest bez podstawowych elementów auta. Jest to dość przerażające, ponieważ użytkownicy będą całkowicie skazani na komputer pokładowy.

Apple z pewnością lubi być pierwsze we wszystkim. Jednak stworzenie auta, które nie daje użytkownikom żadnej kontroli nad tym, co robi, jest szalone i przerażające. Technologia może i jest dokładniejsza, jednak nie potrafi ocenić sytuacji w taki sposób, jak człowiek. Przynajmniej na razie. Z czasem tego typu technologie zostaną rozwinięte, ale obecnie wypuszczanie auta bez pedału hamulca, gazu i kierownicy wdaje się szalonym pomysłem.

Źródło: Bloomberg/ Zdjęcie: Vanorama

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama