197
Views

Społeczność LGBT jest bardzo wspierana przez streamingowego giganta i jego produkcjach bardzo często możemy zobaczyć tego typu wątki. Nie wszystkim się to jednak podoba. Treści LGBT na Netflix nie pojawią się już w krajach arabskich Zatoki Perskiej.

Koniec z treściami LGBT na Netflix w państwach Zatoki Perskiej

Islam jest bardzo restrykcyjną religią, która nie toleruje związków tej samej płci, jej zmiany, dlatego też społeczność LGBT w krajach arabskich ma mocno utrudnione życie. Teraz okazuje się, że takie treści również znikną z produkcji pojawiających się na Netflixie.

Netflix inwestuje w Polsce. Otworzy biuro CEE w Warszawie, LGBT na Netflix
Koniec z treściami LGBT na Netflix. Gigant musi się dostosować!

Przeczytaj także: Netflix z reklamami. Ile będzie kosztował abonament w 2022?

Arabskie kraje Zatoki Perskiej wymagają od giganta streamingowego usunięcia wszystkich treści, które uznawane są za naruszające “islamskie i społeczne wartości i zasady”. To oznacza koniec treści LGBT na Netflix. Według Komitetu ds. Mediów Elektronicznych GCC i Saudyjskiej Generalnej Komisji ds. Mediów Audiowizualnych treści te “naruszają prawo”.

Państwa arabskiej postawiły ultimatum

W oświadczeniu Komitetu ds. Mediów Elektronicznych GCC i Saudyjskiej Generalnej Komisji ds. Mediów Audiowizualnych można przeczytać, że oba organy kontaktowały się z serwisem Netflix w celu usunięcia tych treści, głównie w tych skierowanych do dzieci. Chciały one również zapewnienia przestrzegania prawa panującego w państwach arabskich Zatoki Perskiej. W przypadku odmowy urzędnicy zapowiedzieli podjęcie niezbędnych środków prawnych.

7 najlepszych produkcji, których nie obejrzysz na polskim Netflixie, LGBT na Netflix
Koniec z treściami LGBT na Netflix. Gigant musi się dostosować!

Szczegóły na temat cenzurowania treści LGBT na Netflix w państwach arabskich Zatoki Perskiej nie zostały ujawnione. Przykładem ma być fragment filmu “Cuties” wyemitowany przez telewizję Al Ekhabariya TV, który ma być przekładem “zagrożenia w zdrowym wychowaniu dzieci”. Telewizja oskarżyła platformę o promowanie “homoseksualizmu poprzez skupianie się na właśnie osobach tej orientacji”. W wielu krajach, w których przestrzegane jest prawo szariatu, związki tej samej płci są karane chłostą, a nawet śmiercią.

Pozostaje pytanie, co jeśli Netflix nie dostosuje się do wymogów? Czy państwa arabskie zablokują dostęp do popularnej platformy?

Źródło: BBC

Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.