Koniec z treściami LGBT na Netflix. Gigant musi się dostosować!

Społeczność LGBT jest bardzo wspierana przez streamingowego giganta i jego produkcjach bardzo często możemy zobaczyć tego typu wątki. Nie wszystkim się to jednak podoba. Treści LGBT na Netflix nie pojawią się już w krajach arabskich Zatoki Perskiej.

Koniec z treściami LGBT na Netflix w państwach Zatoki Perskiej

Islam jest bardzo restrykcyjną religią, która nie toleruje związków tej samej płci, jej zmiany, dlatego też społeczność LGBT w krajach arabskich ma mocno utrudnione życie. Teraz okazuje się, że takie treści również znikną z produkcji pojawiających się na Netflixie.

Netflix inwestuje w Polsce. Otworzy biuro CEE w Warszawie, LGBT na Netflix
Koniec z treściami LGBT na Netflix. Gigant musi się dostosować!

Przeczytaj także: Netflix z reklamami. Ile będzie kosztował abonament w 2022?

Arabskie kraje Zatoki Perskiej wymagają od giganta streamingowego usunięcia wszystkich treści, które uznawane są za naruszające „islamskie i społeczne wartości i zasady”. To oznacza koniec treści LGBT na Netflix. Według Komitetu ds. Mediów Elektronicznych GCC i Saudyjskiej Generalnej Komisji ds. Mediów Audiowizualnych treści te „naruszają prawo”.

Państwa arabskiej postawiły ultimatum

W oświadczeniu Komitetu ds. Mediów Elektronicznych GCC i Saudyjskiej Generalnej Komisji ds. Mediów Audiowizualnych można przeczytać, że oba organy kontaktowały się z serwisem Netflix w celu usunięcia tych treści, głównie w tych skierowanych do dzieci. Chciały one również zapewnienia przestrzegania prawa panującego w państwach arabskich Zatoki Perskiej. W przypadku odmowy urzędnicy zapowiedzieli podjęcie niezbędnych środków prawnych.

7 najlepszych produkcji, których nie obejrzysz na polskim Netflixie, LGBT na Netflix
Koniec z treściami LGBT na Netflix. Gigant musi się dostosować!

Szczegóły na temat cenzurowania treści LGBT na Netflix w państwach arabskich Zatoki Perskiej nie zostały ujawnione. Przykładem ma być fragment filmu „Cuties” wyemitowany przez telewizję Al Ekhabariya TV, który ma być przekładem „zagrożenia w zdrowym wychowaniu dzieci”. Telewizja oskarżyła platformę o promowanie „homoseksualizmu poprzez skupianie się na właśnie osobach tej orientacji”. W wielu krajach, w których przestrzegane jest prawo szariatu, związki tej samej płci są karane chłostą, a nawet śmiercią.

Pozostaje pytanie, co jeśli Netflix nie dostosuje się do wymogów? Czy państwa arabskie zablokują dostęp do popularnej platformy?

Źródło: BBC

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Mattia Binotto do zwolnienia – powstała petycja fanów

Na platformie change.org powstała petycja, aby zwolnić szefa zespołu...

Polski konkurent dla Battlefielda – World War 3 za darmo

Studio The Farm 51 poinformowało, że polski FPS -...

MSI zapowiada dysk Spatium M570 z prędkością nawet 12,3 GB

Firma MSI zapowiedziała nowy dysk SSD na interfejs PCIe...

Test Motorola Edge 30 Pro. Topowy smartfon z Androidem

Oto test Motorola Edge 30 Pro. Tanio już było....

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj