Kontuzje dwóch reprezentantów Polski. Nie zagrają z Arabią?

Reprezentacja Polski zremisowała z Meksykiem, chociaż Robert Lewandowski miał idealną sytuację do zapewnienia naszej drużynie trzech punktów. Szokująco nie trafił jednak rzutu karnego. Już za 3 dni zagramy z Arabią Saudyjską. Po pierwszym meczu pojawiły się kontuzje dwóch reprezentantów naszego kraju. Czy zagrają w kolejnym spotkaniu?

Gorzko-słodki remis z Meksykiem

Z jednej strony powinniśmy się cieszyć, bo pierwszy raz od dwóch imprez nie przegraliśmy meczu otwarcia na dużym turnieju piłkarskim. Z drugiej strony Robert Lewandowski mógł zapewnić nam trzy punkty i spokój przez następne dni. Niestety, kapitan reprezentacji Polski zaszokował cały świat i nie trafił rzutu karnego. Ochoa świetnie wyczuł naszego napastnika, który nie trafił już drugiego karnego z rzędu. Do strzału podszedł bez swojego charakterystycznego kroku i uderzył w jedno tempo.

Przeczytaj także: Korea Północna organizatorem mundialu? Infantino nie widzi przeszkód!

Reklama

Mecz z pewnością nie był atrakcyjny dla oka. Polacy bronili się przez większość czasu i czekali na kontratak, jednak to też niezbyt dobrze wychodziło. Nie było też wyprowadzenia piłki od bramki, tylko granie długich piłek, co się nie sprawdziło. Dotychczas był to prawdopodobnie najgorszy mecz na tych mistrzostwach. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem po naszej stronie był Bartosz Bereszyński. Z dobrej strony pokazał się także Krystian Bielik. Niestety, kontuzje dopadły tych dwóch piłkarzy.

Kontuzje Bereszyńskiego i Bielika! Występ z Arabią Saudyjską niepewny?

Bartosz Bereszyński zagrał bardzo dobre zawody i skutecznie niwelował ataki Hirvinga Lozano, który notorycznie napierał po lewej stronie. Gracz Sampdorii po nerwowym początku wziął się w garść i „czyścił” wszystko pomimo nieustannej presji. Krystian Bielik z kolei wszedł na boisko na początku drugiej połowy i dodał spokoju i świetnie wywiązywał się z zadań defensywnych. Kilka razy poszedł również do przodu, stwarzając naszej reprezentacji szansę na atak.

Niestety, okazuje się, że kontuzje dopadły obu piłkarzy. Czesław Michniewicz podczas dzisiejszego treningu wyznał, że Bereszyński i Bielik doznali lekkich urazów, jednak nie zdradził szczegółów tych kontuzji. W przypadku Bielika selekcjoner reprezentacji Polski uspokoił, że nie jest to groźny uraz. Jak przekazał trenerowi lekarz reprezentacji z Bielikiem „jest wszystko ok”.

Miejmy nadzieje, że obaj piłkarze będą gotowi na sobotni pojedynek z Arabią Saudyjską, ponieważ jest to mecz, który po prostu musimy wygrać. Do tego trzeba najmocniejszego składu, zwłaszcza, że Saudyjczycy pokonali wczoraj Argentynę!

Źródło: Michniewicz/@Twitter/ Zdjęcia: Łączy nas piłka

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama