Korea Północna organizatorem mundialu? Infantino nie widzi przeszkód!

Wybór Kataru na gospodarza Mistrzostw Świata wywołał wiele kontrowersji i do dziś fani na całym świecie wyrażają swoje niezadowolenie z tego powodu. Okazuje się, że kolejnym szokującym krajem, który może zorganizować mundial jest Korea Północna! Szef FIFA wyznał, że jest taka możliwość!

Katar kontrowersyjnym gospodarzem mundialu

Mundial, który odbywa się w Katarze, wywołuje sporo emocji i niekoniecznie są one pozytywne. Na trzy dni przed rozpoczęciem ogłoszono, że alkohol nie będzie sprzedawany i dostępny na stadionach. Będzie można kupić jedynie bezalkoholowe piwo. Budweiser, czyli dostawca tego trunku zapowiedział, że piwo przeznaczone na całe wydarzenie trafi do kraju, który wygra mundial.

Przeczytaj także: Mundial bez alkoholu! FIFA oficjalnie potwierdza doniesienia!

Reklama

To oczywiście nie jedyne kontrowersje, ponieważ FIFA zabroniła nosić kapitanom drużyn opaski wspierającej środowisko LGBTQ+. Zakłada się, że Katar kupił organizację mistrzostw świata, a podczas budowy stadionów na to wydarzenie zginęło ponad 5 tysięcy osób. Oczywiście Katar i FIFA odpierają te zarzuty. Teraz może okazać się, że kolejnym organizatorem pucharu świata może zostać Korea Północna.

Korea Północna organizatorem mundialu? Infantino nie widzi przeszkód!
Czy przywódca Korei Północnej będzie skłonny otworzyć się na cały świat? Fot. Doug Mills/The New York Times

Korea Północna zorganizuje kolejne mistrzostwa świata?

Korea Północna to kraj totalitarny, w którym panują bardzo ostre zasady. Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że pewien mężczyzna przemycił na teren tego kraju na pendrive odcinki serialu Squid Games i został skazany na śmierć, a osoba, która kupiła od niego kopię, spędzi resztę życia w niewoli. Dlatego też każda informacja dotycząca tego kraju wywołuje spore kontrowersje.

Okazuje się, że Korea Północna w przyszłości będzie jednym z kandydatów do organizacji mundialu. Szef FIFA, Gianni Infantino wyznał, że piłka nożna to sport globalny i, że są oni „ludźmi futbolu, nie politykami i chcą zbliżyć do siebie ludzi”, dlatego też jeśli Korea Północna będzie chciała zorganizować mistrzostwa świata, nie widzi w tym żadnego problemu. Wyznał, że swego czasu odwiedził ten kraj i zapytał, czy chcą zorganizować tam mistrzostwa świata kobiet.

Prezydent FIFA prosi o zawieszenie broni na Ukrainie. Zaskakujący apel Infantino!_1,  Korea Północna organizatorem mundialu? Infantino nie widzi przeszkód!
Korea Północna organizatorem mundialu? Infantino nie widzi przeszkód! Fot. MoneyControl/Reuters

Źródło: SportBible

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama