87
Views

Mundial bez alkoholu? Tak, tegoroczne Mistrzostwa Świata w Katarze odbędą się bez napoi procentowych. FIFA oficjalnie potwierdziła doniesienia dziennika New York Times.

FIFA straci ogromne pieniądze!

Każdy chyba się zgodzi, że nieodłączną częścią wydarzeń sportowych jest alkohol. Piwo sprzedawane na stadionach jest czymś normalnym i wiąże się ogromnym biznesem. Dotychczas każdy turniej Mistrzostw Świata w piłce nożnej sponsorowany był m.in. przez koncerny piwowarskie. W przypadku turnieju w Katarze jest podobnie. Problem w tym, że katarscy urzędnicy zdecydowali, że będzie to mundial bez alkoholu.

Mistrzostwa Świata w Katarze, Mundial jak żaden inny. 20 tys. kamer i SI będą pilnować porządku!
Mistrzostwa Świata w Katarze zaczynają się już za dwa dni!

Przeczytaj także: Mundial jak żaden inny. 20 tys. kamer i SI będą pilnować porządku!

Przez ostatnie kilka miesięcy kwestia alkoholu na mundialu była niejasna. Z początku mówiło się, że będzie on sprzedawany trzy godziny przed spotkaniem oraz godzinę po jego zakończeniu. Miał być on sprzedawany na specjalnych stanowiskach marki Budweiser, która jest jednym z oficjalnych sponsorów tego wydarzenia. Tak jednak nie będzie, ponieważ FIFA potwierdziła, że alkoholu na Mistrzostwach Świata w Katarze zabraknie. Federacja może stracić ogromne pieniądze!

FIFA potwierdza – mundial bez alkoholu

Mundial rozgrywany w Katarze wywołuje negatywne emocje od momentu, kiedy ogłoszono wybór gospodarza. Teraz dowiedzieliśmy się, że na tegorocznych Mistrzostwach Świata nie będzie można kupić alkoholu na stadionach. Mundial bez alkoholu stał się więc rzeczywistością. Na obiektach sportowych będzie można kupić jedynie bezalkoholową wersję tego napoju.

Jest to wielki problem dla FIFA, ponieważ jednym z głównych sponsorów tegorocznego mundialu jest firma Budweiser, która miała być głównym dystrybutorem piwa. Rzekomo umowa pomiędzy Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej a producentem piwa warta jest 75 milionów dolarów. FIFA stoi więc przed perspektywą straty ogromnych pieniędzy!

Mundial bez alkoholu! FIFA oficjalnie potwierdza doniesienia
Mundial bez alkoholu! FIFA oficjalnie potwierdza doniesienia!

Źródło: FIFA Media

Kategoria artykułu
Ciekawostki · Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.