Już za 6 dni rozpocznie się mundial, który jest prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjnym wydarzeniem, jeśli chodzi o historię tego turnieju. Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze są pełne absurdów.

Kontrowersyjny wybór na gospodarza

Na kilkanaście dni przed Mistrzostwami Świata w Katarze na platformie Netflix pojawił się dokument, który mówi o korupcji w Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, czyli szerzej znanej jako FIFA. W dokumencie tym pojawiły się bezsprzeczne informacje, jakoby Katar nielegalną drogą nabył prawa do organizacji tegorocznego mundialu.

Mistrzostwa Świata w Katarze, Mundial jak żaden inny. 20 tys. kamer i SI będą pilnować porządku!
Mundial jak żaden inny. 20 tys. kamer i SI będą pilnować porządku!

Mundial w Katarze kojarzy się przede wszystkim z brakiem respektowania praw człowieka, tysiącami ofiar podczas budowy stadionów, grą w środku sezonu ligowego oraz niedorzecznymi prawami, jakie obowiązują w tym kraju. Dlatego też mówi się, że jest to najgorszy turniej w bogatej historii Mistrzostw Świata. Teraz wiemy, że nad bezpieczeństwem na stadionach będą czuwać tysiące kamer i sztuczna inteligencja.

Mundial jak żaden inny. Ten turniej będzie wyjątkowy

Mundial w Katarze będzie jak żaden inny. Kontrowersje wokół tego wydarzenia pojawiły się już podczas wyboru gospodarza. Katar, jako jedyny kandydat, dostał negatywne opinie, a mimo wszystko i tak otrzymał możliwość organizacji Mistrzostw Świata. Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że każdy kibic, który jedzie na ten turniej, będzie musiał zainstalować na swoim smartfonie aplikacje, które będą śledzić każdy jego ruch.

Przeczytaj także: Aplikacje szpiegujące wymogiem na Mistrzostwach Świata w Katarze!

Warto również wspomnieć, że za określone zachowania podczas pobytu w Katarze będzie można trafić do więzienia. Przykładem jest także dostępność alkoholu, który będzie można kupić na trzy godziny przed meczem i godzinę po jego zakończeniu.

Porządku na ośmiu stadionach będzie pilnować nie tylko ochrona, ale również sztuczna inteligencja. Na każdym z ośmiu obiektów, na których będzie odbywał się mundial, zamontowane będzie ponad 20 tys. kamer z funkcją rozpoznawania twarzy, a nad wszystkim pieczę będzie sprawować sztuczna inteligencja. Szacuje się, że na turnieju pojawi się łącznie ok. 1,2 miliona kibiców, a władze Kataru chcą mieć pewność, że nie będzie powtórek z innych imprez tego typu, gdzie policja musiała reagować regularnie.

Mundial jak żaden inny. 20 tys. kamer i SI będą pilnować porządku!
Kto okaże się triumfatorem najbardziej kontrowersyjnego mundialu w historii? Fot. FIFA

Źródło: Aljazeera