Kryzys na rynku kart graficznych będzie jeszcze większy?

Karty graficzne to obecnie „towar”, który nie tylko trudno dostać, ale również ich cena jest niebotycznie wysoka. Wszystko to za sprawą kryptowalut Ethereum, których popularność i wartość rosną z dnia na dzień. Najnowsze dane potwierdzają, że e-waluty w najbliższym czasie nie zwolnią tempa.

Kryptowaluty Ethereum coraz bardziej popularniejsze

Popularność kryptowalut zwiększa się z dnia na dzień. Kryptowaluty Chia, które wykorzystują do kopania miejsce na dyskach powoli przyczyniają się do kryzysu na rynku nośników danych. Zwiększająca sie popularność Chia wcale nie oznacza, że kyrpotwaluty Ethereum nie są już tak porządane. Wręcz przeciwnie, Ich wartość właśnie przekroczyła granicę 3000 USD.

Przeczytaj także: Kryptowaluty Chia uderzą w dyski SSD? Szykuje się kolejny kryzys?

Reklama

Najpopularniejsze kryptowaluty, czyli Ethereum, które wydobywane są za pomocą kart graficznych montowanych z reguły w gamingowych komputerach PC regularnie zyskują na wartości. Obecnie ich wartość przekroczyła wartość 3000 USD, ale według ekspertów ich wartość w tym miesiącu wyniesie nawet 5000 dolarów. Takie liczby są dobrą wiadomością dla osób, które zajmują się wydobywaniem kryptowalut. Dla porównania, cena Ether w poprzednim rok, w maju, wynosiła nieco ponad 200 USD. Dzisiejszego dnia ich wartość, według portalu coindesk.com, wynosi 3 316.72 USD.

ethereum
Jeszcze rok temu kryptowaluty Ethereum warte były 200 USD. Dziś ich wartość wynosi ponad 3300 USD.

Rosnąca wartość kryptowalut nie jest dobrą informacją dla rynku GPU

Osoby, które szykowały się do zakupu karty graficznej na pewno nie przyjęły zwiększającej się wartości kryptowalut Ethereum dobrze. Większa wartość to większa popularność, a co za tym idzie zwiększy się również popyt na karty graficzne. Ceny na pewno pójdą także w górę. Nie tyczy się to jedynie samych kart graficznych, ponieważ górnicy kryptowalut notorycznie wykupują także laptopy gamingowe, czy inne urządzenia, które można wykorzystać do kopania kryptowalut.

Wysoka wartość kryptowalut Ethereum na razie nie zapowiada tego, że sytuacja na rynku kart graficznych miałaby się poprawić. Nadzieją jest zapowiedź prezydenta USA, Joe Bidena, który oznajmił, że planuje zwiększyć podatek od zysków kapitałowych. W związku z tymi zapowiedziami, cena Ether spadła o 10,5%, jednak po chwili wróciła na właściwie tory. Miejmy nadzieję, że sytuacja związana z kryptowalutami wkrótce ulegnie zmianie. I to na korzyść graczy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama