Lamborghini Drive Club po raz pierwszy w Polsce już 21 października

Dla wielu z nas, fanów motoryzacji nazwy takie jak Porsche Driving Experience, czy AMG Driving Academy są znajome. Od wielu lat te eventy organizowane są na różnych torach w całej Polsce. Społeczność chętnie bierze udział w takich szkoleniach, żeby zwiększyć swoje umiejętności za kierownicą lub niekiedy po prostu spędzić miło czas z dawką adrenaliny w gronie „petrol-headów”. No ale nie wszystkim to już wystarcza. Pojawił się właśnie nowy konkurent. A jest nim właśnie Lamborghini Drive Club.

Lamborghini Drive Club po raz pierwszy w Polsce już 21 października
Lamborghini Drive Club po raz pierwszy w Polsce już 21 października

Start eventu w przyszłym tygodniu

Pierwszy etap ma się odbyć już za tydzień tj. 21 października tego roku na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. Jak mówią sami organizatorzy wybór tego toru był w zasadzie oczywisty.

„Zawiera on ponad 3500 metrów doskonałej nawierzchni z dziewięcioma prawymi i sześcioma lewymi zakrętami, które pozwolą na sprawdzenie możliwości aut i własnych umiejętności. Całość uzupełnia 730-metrowa prosta, na której będzie można uwolnić cały potencjał drzemiący w silnikach i poczuć niesamowite przyspieszenie. Właśnie takie miejsca są naturalnym środowiskiem Lamborghini. Na torze te auta czują się najlepiej i pokazują, na co je stać. „

Lamborghini Drive Club po raz pierwszy w Polsce już 21 października
Lamborghini Drive Club po raz pierwszy w Polsce już 21 października

Z czym będzie można się zmierzyć na Lamborghini Drive Club?

Do dyspozycji uczestników Lamborghini Drive Club będzie cała gama silnikowa marki z pod „znaku byka”. Począwszy od turbodoładowanego V8 po wolnossące V10 i V12. Gratka dla każdego miłośnika motoryzacji. A konkretniej to na evencie pojawi się aż 9 samochodów. 6 Lamborghini Huracan Evo, 2 Lamborghini Urus oraz Lamborghini Aventador S. Każde z aut testowane będzie nie tylko na nitkach toru. Będzie również możliwość sprawdzenia ich na 130 kilometrowym malowniczym odcinku wokół Kamienia Śląskiego.

Kto nam w tym pomoże?

Wiadomo, żeby „okiełznać te byki” trzeba mieć nie lada wiedze i umiejętności. A nie ma lepszych do tego osób niż znakomici instruktorzy jakimi są:

  • Janusz Dudek – jeden z najbardziej doświadczonych trenerów sportowej jazdy w Polsce . Ze szkoleniami związany jest od 2001 r., posiada międzynarodowe certyfikaty trenerskie kilku producentów samochodów sportowych klasy premium.  
  • Daniel Jamróz – ze szkoleniami związany od 2010 roku. Doskonałe panowanie nad samochodem i ogromne doświadczenie w treningach na samochodach klasy Sport i SuperSport, w tym modelami Lamborghini, czynią go idealnym trenerem dla tego projektu. 
  • Jakub Gerber – jeden z najbardziej doświadczonych i cenionych pilotów rajdowych w Polsce. Startujący m. in. w cyklu RSMP, ERC i WRC. Swe największe sukcesy jako pilot osiągał, pracując w zespole z takimi gwiazdami jak Jan Chmielewski, Tomasz Kuchar, Leszek Kuzaj czy Robert Kubica. Trener sportowej jazdy z wieloletnim doświadczeniem. Miał okazję prowadzić szkolenia nie tylko w kraju, ale i na torach Europy.  
  • Damian Syty – jeden z czołowych pilotów rajdowych, startujący regularnie w Mistrzostwach Europy oraz Polski, z kilkoma tytułami mistrzowskimi na koncie. Od kilku lat miłość do wyczynowego prowadzenia samochodu oraz zebrane doświadczenie pozwalają mu dzielić się wiedzą, zdobytą na torach wyścigowych i rajdowych odcinkach specjalnych. Duża liczba prowadzonych szkoleń w samochodach klasy Sport i SuperSport doskonale sprawdzi się podczas realizacji tego projektu. 

Tego typu impreza będzie pierwszą organizowaną przez markę Lamborghini. Z doświadczenia wiemy, że uczestników nigdy nie brakuje i pojawia się tylko pytanie. Ilu skusi się teraz?

Lamborghini Drive Club po raz pierwszy w Polsce już 21 października
Lamborghini Drive Club po raz pierwszy w Polsce już 21 października

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

MOL zastępuje LOTOS. Korzystasz z Navigator? Co z punktami?

A więc stało się. Oficjalnie w Polsce MOL zastępuje...

Unia zdecydowała. Wszyscy mają mieć USB-C. iPhone też

Czyżby nadchodził koniec ery złącza Lightning? Wydaje mi się,...

Sony Xperia 1 IV – audio i aparat to jego największe atuty

Sony Xperia 1 IV była dla mnie niesamowicie ciekawym...

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...

Nowa wersja Burgera Drwala w McDonald’s. Sprawdź szczegóły!

Niebawem pojawi się nowa wersja Burgera Drwala w McDonald's....


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!