86
Views

Leasing samochodu elektrycznego z niską ratą w 2022 roku. Jak dostać dobrą ofertę? Samochody elektryczne to temat wciąż w trendach. Zwłaszcza w momencie, gdy dużo mówi się o środowisku i możliwościach sprawienia, że nasze decyzje będą bardziej odpowiedzialne. Dzisiaj właściwie każdy może zmienić swoje postępowanie i nawyki, tak by wspomóc walkę z niszczeniem planety. Poza względami ideologicznymi auta tego typu są zwyczajnie bardziej ekonomiczne – i także dlatego warto zainteresować się ich ofertą.

Leasing samochodu elektrycznego z niską ratą w 2022 roku
Leasing samochodu elektrycznego z niską ratą w 2022 roku

Pewnie zapytasz, jak można pozwolić sobie na samochód, który może w eksploatowaniu jest oszczędny, bo nie musimy tankować go wciąż drożejącą benzyną, ale jednak jego zakup jest związany z wydanie jednorazowo dość dużej kwoty. Są sposoby, by kwotę tę rozłożyć na atrakcyjne raty, dzięki którym sfinansujesz samochód elektryczny VW, nie angażując gotówki.

VW FS proponuje rozwiązania finansowe, które są wygodne i odpowiednio dopasowane do potrzeb i możliwości klientów – zarówno biznesowych, jak i indywidualnych. Jakie są możliwości? Klienci indywidualni mogą skorzystać z Leasingu Konsumenckiego ID.Lease & Care, czyli wersji jakby abonamentowej, która polega na spłacaniu w ratach jedynie części wartości samochodu, którego cena spada z dnia na dzień.

Leasing samochodu elektrycznego z niską ratą w 2022 roku
Leasing samochodu elektrycznego z niską ratą w 2022 roku

Leasing samochodu elektrycznego z niską ratą w 2022 roku

Firm dotyczy Leasing Jak Abonament dla aut elektrycznych, którego mechanizm jest podobny jak dla klientów prywatnych. Niskie raty to wynik tego, że rozkładana na raty jest szacunkowa utrata na wartości z dnia końca umowy. Obie opcje gwarantują elastyczne zakończenie umowy, o czym za chwilę szerzej.

Od czego w takim razie zacząć, by skorzystać z opcji Leasingu Jak Abonament i wybrać swój samochód elektryczny? Warto wejść na kalkulatory leasingowe, które służą do skalkulowania rat miesięcznych na swoje nowe bezemisyjne auto. Wybierasz model elektryczny, np. Volkswagena ID.3, Škodę ENYAQ iV, a może CUPRĘ Born? Następnie zaznaczasz w kalkulatorze kilka parametrów. Po pierwsze czas trwania leasingu: 3-4 lat, wysokość opłaty wstępnej: 0-30%, oraz szacunkowy uśredniony roczny przebieg: 10-40 tys. Pokazuje się Twoja miesięczna rata, którą na tym etapie możesz śmiało modyfikować.

Wystarczy zmienić parametry, a warto to czasem zrobić. Jak widzisz, opłata wstępna zaczyna się od 0% wartości samochodu, ale każda, nawet najmniejsza wpłata, obniży Twoją ratę. Podwyższenie limitu kilometrów zwykle ja zwiększy. Warto przemyśleć swoje możliwości, by optymalnie dopasować miesięczne opłaty do budżetu domowego lub firmowego. Wówczas możesz spokojnie go zaplanować, a na koniec po prostu wymienić swój samochód elektryczny VW na nowszy.

Leasing samochodu elektrycznego z niską ratą w 2022 roku
Leasing samochodu elektrycznego z niską ratą w 2022 roku

Kalkulatory leasingowe obliczą nie tylko Twoje atrakcyjne raty, ale także pokażą, jaką dotację możesz otrzymać w rządowym programie „Mój elektryk”. Klienci indywidualni z Kartą Dużej Rodziny mogą liczyć nawet na 27 000 dotacji na zeroemisyjne auto osobowe do 8 miejsc (z kierowcą 9), niezależnie od jego ceny. Bez karty możesz otrzymać 18 750 zł przy zakupie samochodu tej samej wielkości, którego cena nie przekracza 225 000 zł. Dotacja zasila Twoje konto.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, możesz liczyć nawet na 70 000 zł dotacji, która zmniejszy Twoje raty. Wszystko zależy od tego, jaki jest sposób Twoich rozliczeń.

Sprawdź nasz test VW ID.4.

Skoda Enyaq iV 80 – Czy przekonał mnie do “elektryków”? 
Leasing samochodu elektrycznego z niską ratą w 2022 roku
Kategoria artykułu
Biznes · Motoryzacja
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.