Już dziś Legia Warszawa zmierzy się w kolejnym meczu fazy grupowej Ligi Europy. Klub ze stolicy nie stracił jeszcze wszystkich szans na awans, a przejście do kolejnej rundy leży w rękach zawodników Legionistów. Czy tak jak ostatnio pokonają przeciwnika z Premier League? Gdzie oglądać mecz Legia Warszawa – Leicester City?

Legioniści mają wszystko w swoich rękach

5. kolejka fazy grupowej Ligi Europy rozpoczęła się wczoraj. Pierwszy mecz w grupie C zakończył się sensacyjnym wynikiem, ponieważ Spartak Moskwa wygrał z Napoli. Zwycięstwo moskiewskiego klubu mocno skomplikowało kwestię awansu Legii Warszawa. Jeśli Legioniści przegrają dzisiejsze spotkanie z Leicester City, spadną na ostatnie miejsce w swojej grupie. W tej chwili z pierwszego miejsca awansowałby Spartak, a z drugiego drużyna z Neapolu.

Przeczytaj także: Ponad 50 goli różnicy! Rekord Polski w klasie okręgowej!

Mecz Legia Warszawa – Leicester City jest więc niezwykle ważny dla obu drużyn. Obie drużyny muszą odnieść zwycięstwo, jeśli chcą zachować szansę na awans do kolejnej rundy. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest drużyna z Anglii. Pomimo swojej wątpliwej formy w dalszym ciągu są groźnym przeciwnikiem. Forma Legii nie napawa optymizmem, ponieważ drużyna ze stolicy przegrała 7 ostatnich meczów w rodzimej lidze i dwa ostatnie spotkania w Lidze Europy.

Gdzie oglądać mecz Legia Warszawa – Leicester City?

Legioniści nie będą mieć łatwej przeprawy, zwłaszcza że nie będą mieć za sobą warszawskich kibiców. Nie należy jednak lekceważyć polskiego zespołu, ponieważ już nie raz pokazywał, że potrafi wygrywać z faworytami. W pierwszym spotkaniu obu drużyn na Łazienkowskiej Legia pokonała Leicester City 1:0, przeważając przez dłuższą część meczu.

Mecz Legia Warszawa – Leicester City na żywo będzie transmitowany na platformie ViaPlay. Spotkanie rozpocznie się o 21:00. Zaraz po zakończeniu meczu pojedynek obu drużyn będzie retransmitowany na antenie TVP Sport, TVP 2 oraz stronie internetowej sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej. Retransmisja zacznie się o godzinie 23:00 i będzie dostępna pod tym linkiem.