132
Views

Mecze piłki nożnej nie często kończą się dwucyfrowym wynikiem. Zdarzają się spotkania, gdzie nawet na najwyższym poziomie rozgrywkowym możemy zobaczyć wyniki, którym nie chce się wierzyć. W tym przypadku wynik końcowy jest po prostu niewiarygodny. Spotkanie dwóch polskich drużyn z klasy okręgowej zakończyło się wynikiem 53:0! Tym samym padł rekord Polski!

Wybrzeże Rewalskie Rewal gromi rywala

Kibice, którzy zebrali się by oglądnąć pojedynek Wybrzeża Rewalskiego Rewal i Pomorzanina Nowogard, nie spodziewali się, że będą świadkami historycznego meczu. Co prawda, drużyna z Nowogardu do tego meczu przystępowała w mocno osłabionym składzie i na boisko mógł wystawić jedynie ośmiu zawodników. Drużyna nie chciała przegrać kolejnego meczu walkowerem i zdecydowała się wyjść na murawę.

Przeczytaj także: Prawie zmarł na boisku. Teraz wróci do wielkiego futbolu?

Perspektywa karnego zesłania Pomorzanina Nowogard do szóstej ligi za kolejną porażkę walkowerem nie była dla zarządu klubu rzeczą do przyjęcia, dlatego też przystąpili do meczu z Wybrzeżem Rewalskim Rewal. Nic jednak nie wskazywało, że zostaną oni tak upokorzeni przez drużynę z Rewala. Fakt, że mecz zakończył się największym zwycięstwem w historii polskiego futbolu, już o czymś świadczy!

Drużyna z Rewala ustanowiła nowy rekord Polski!

Do przerwy Wybrzeże Rewalskie Rewal prowadziło z Pomorzaninem Nowogard różnicą 26 bramek! W drugich 45. minutach drużyna z Rewala nie zwolniła i wpakowała do bramki przeciwnika 27 goli. Spotkanie zakończyło się wynikiem 53:0 i jest to rekord Polski w seniorskiej piłce nożnej.

Wybrzeże Rewalskie Rewal zajmuje pierwsze miejsce w swojej klasie okręgowej z bilansem bramkowym 98:17 i 34-punktowym dorobkiem. Drużna z Nowogardu zajmuje 11. lokatę (na 16). Bilans bramkowy, po tym meczu, nie wygląda zbyt dobrze – 18:83. Dotychczasowym rekordem Polski było zwycięstwo TPS Winogrady z Big Show FC w Pucharze Polski. Spotkanie tamto zakończyło się wynikiem 48:0 dla TPS-u.