Lexus LC – obiekt pożądania

Lexus LC szybko stał się jednym z najbardziej poszukiwanych i cieszących się uznaniem modeli w historii marki. Zawdzięcza to połączeniu niepowtarzalnej stylistyki, najwyższej jakości wykonania oraz niebywałych osiągów. Możliwość powiększenia gamy modelowej o wersję z otwartym nadwoziem była sygnalizowana podczas styczniowego salonu samochodowego w Detroit. Celem stylistycznym było wyrażenie “niezrównanego piękna”. I to się udało. Auto wywołało entuzjastyczne reakcje u branżowych ekspertów jak i klientów. Samochód koncepcyjny, podobnie jak LC coupe, został nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem EyesOn Design Award.

 

Lexus LC Cabrio na Goodwood Festival of Speed

LC convertible będzie miał tak samo atletyczne proporcje jak coupe. Model prototypowy zostanie zaprezentowany w Goodwood w maskującym malowaniu, które tylko odrobinę zdradzi stylistyczne smaczki oraz możliwości wersji produkcyjnej.

Wyścigowy kierowca Nick Cassidy poprowadzi prototyp LC convertible pod słynne wzgórze w trakcie Goodwood Festival of Speed. Cassidy jest członkiem zespołu wyścigowego LEXUS TEAM KeePer TOM’S, z którym rywalizuje w japońskiej serii Super GT w klasie GT500. W Goodwood prototyp LC convertible rozpocznie światowe tournee, podczas którego będzie zbierał dane dla inżynierów.

 

Kabriolet, za którym odwróci się każdy

“Goodwood Festival of Speed to wydarzenie, podczas którego celebruje się historię i kulturę motoryzacji. W jednym miejscu możemy podziwiać samochody i osoby, które najbardziej zasłużyły się dla historii. Lexus czuje się wyróżniony, że jest częścią festiwalu. Nie ma lepszego miejsca, by zaprezentować prototyp modelu LC Convertible. To tu w 2016 roku zadebiutował LC coupe.” – powiedział Koji Sato, wiceprezes Lexusa.

Szczegóły specyfikacji oraz daty wprowadzenia LC Convertible na rynek zostaną podane w późniejszym terminie.