Logitech G512 SE – recenzja klawiatury dla graczy

Bohaterem dzisiejszej recenzji jest klawiatura dla graczy od dość znanego na rynku peryferiów Szwajcarskiego producenta.  Logitech G512 SE, bo o niej mowa wyróżnia się ciekawym wzornictwem czy podświetleniem RGB. Jednak czy to wystarczy by zainteresować potencjalnych konsumentów? Sprawdźmy to. Zapraszam do lektury. 

Logitech G512 SE
Logitech G512 SE - recenzja klawiatury dla graczy

Słowem wstępu 

Klawiatura Logitech G512 SE bazuję na GX Blue, które są autorskimi przełącznikami tego producenta. Odznaczają się oczywiście jak przystało na niebieskie przełączniki charakterystycznym klikiem. Obecne jest również wielobarwne podświetlenie kontrolowane za pomocą oprogramowania. Zanim jednak przejdziemy dalej rzućmy okiem na specyfikację.

Logitech G512 SE - recenzja klawiatury dla graczy
Logitech G512 SE - recenzja klawiatury dla graczy
 • Rodzaj przełączników: GX Blue 
 • Podświetlenie: Tak RGB
 • Wymiary (szer. x gł. x wys. cm): 44,5 x 13,2 x 3,55
 • Waga: 1130 g

Konstrukcja oraz jakość wykonania klawiatury Logitech G512 SE

Producent chwali się zastosowaniem topu ze stopu aluminium wykorzystywanego w lotnictwie. Całość jest sztywna i bardzo dobrze się prezentuję. Capy zostały wykonane w technologii ABS Double-Shot. Są odporne na ścieranie, choć mogłyby być nieco sztywniejsze. Logitech zastosował tutaj swoje autorskie przełączniki o wdzięcznej nazwie GX Blue. Charakterystyką zdają się one być dość podobne do CherryMX Blue. Dla ciekawostki dodam również że są kompatybilne z capami SPC Gear Pudding, choć z racji innego layout’u nie udało mi się założyć ich wszystkich. 

Logitech G512 SE - recenzja klawiatury dla graczy
Logitech G512 SE - recenzja klawiatury dla graczy

Jeśli jesteśmy już przy układzie, ten temat jest dość ciekawy. Zarówno na swojej stronie jak i na pudełku, a nawet na stronach sklepów konsumenci są informowani o układzie US, czyli mały enter oraz ukośnik zaraz nad nim. Ostatecznie otrzymujemy jednak układ UK, czyli enter w kształcie odwróconej litery L. Mała nieścisłość z opisem, ale dla niektórych może być kluczowa przy wyborze klawiatury.

Logitech G512 SE
Logitech G512 SE - recenzja klawiatury dla graczy

Logitech postanowił również usunąć diody odpowiadające za Numpad Lock oraz Scroll Lock pomimo, że same klawisze pozostały na swoim miejscu. O ile w przypadku tego drugiej jest to jak najbardziej uzasadnione ponieważ funkcja ta jest obecnie rzadko użytkowana, to myślę że nie zaszkodziłoby, gdyby ta druga się tutaj znalazła.

Kilka słów na temat użytkowania klawiatury Logitech G512 SE

Logitech G512 SE - recenzja klawiatury dla graczy
Logitech G512 SE - recenzja klawiatury dla graczy

Korzystało mi się z niej dość przyjemnie. Charakterystyczny klik jedni kochają, inni nienawidzą. Osobiście go lubię aczkolwiek pozostali domownicy nie byli zachwyceni 😉 Podświetlenie jak to u Logitech, jest ładne choć nie tak jasne jak u konkurencji (co osobiście uważam za zaletę, nie przeszkadza podczas użytkowania w nocy). Odwzorowanie barw stoi na dobrym poziomie, w tej kwestii nie mam się do czego przyczepić.

Oprogramowanie Logitech G Hub

Warto poświęcić również część wpisu samemu oprogramowaniu, którym przyjdzie nam zarządzać klawiaturą. Nie jest to już znany pewnie większości Logitech Gaming Software. Jego miejsce zajął jak wspomniałem w nagłówku G Hub. Stał się on bardziej przejrzysty względem poprzednika, choć możliwości pozostały bez zmian (predefiniowanych efektów jest nawet ciut mniej).

Logitech G Hub
Logitech G512 SE - recenzja klawiatury dla graczy

Na miejscu pozostał również całkiem rozbudowany, ale równocześnie dość prosty do zrozumienia kreator własnych efektów. Przy odrobinie chęci możemy dzięki niemu stworzyć dosłownie dowolny efekt.

Logitech G Hub
Logitech G512 SE - recenzja klawiatury dla graczy

Podsumowanie
Klawiaturę możemy obecnie dostać za nieco poniżej 300 złotych. Czy jest warta uwagi? Jeśli nie przeszkadza Wam układ UK zamiast US (pomimo że producent reklamuję ją inaczej), brak diod odpowiedzialnych za NumLock'a oraz ScrLock'a no i jesteście pewni wyboru niebieskich przełączników to uważam że model jest wart rozważenia. Logitech broni się dobrą jakością wykonania oraz świetnym softem no i co ważne ceną.
Zalety
Rozbudowane oprogramowanie
Dobra jakość wykonania
Stosunek jakości do ceny
Wady
Błędnie podawany układ klawiatury (UK zamiast wszędzie opisywanego US)
7.5
Wynik

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

MOL zastępuje LOTOS. Korzystasz z Navigator? Co z punktami?

A więc stało się. Oficjalnie w Polsce MOL zastępuje...

Awans reprezentacji Polski w rankingu FIFA!

Awans reprezentacji Polski w najnowszym wirtualnym rankingu FIFA. Dzięki...

Onana opuścił zgrupowanie Kamerunu. Bramkarz… się obraził?

W reprezentacji Kamerunu nie dzieje się najlepiej. Bramkarz Andre...

Leo Messi w MLS! Argentyńczyk blisko porozumienia!

Leo Messi w MLS to coś, o czym mówiło...

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...


Karol Kabziński
Karol Kabzińskihttps://menworld.pl
Interesuję mnie muzyka, IT, nauka, a także szeroko pojęta dziedzina klawiatur i wszystkiego, co z nimi związane. Swoją wiedzę w miarę możliwości aktualizuję i staram się być "na czasie" z nowinkami.

1 KOMENTARZ

 1. 5

  Witam, czy te keycapsy (SPC gear pudding) o których wspomniał pan w powyższym artykule, eliminują problem (według mnie duży problem) związany z częściowym podświetleniem. Mam na myśli brak podświetlenia przy klawiszach takich jak: „,?”.

  0
  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!

Final Score
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!