Logitech MK850 Performance

LOGITECH MK850 PERFORMANCE – praca w komfortowych warunkach

Zestaw Logitech MK850 nastawiono przede wszystkim na komfort użytkowania, nawet podczas długich godzin pracy. Stąd obecność bardzo wygodnej myszki i klawiatury o ergonomicznym profilu. Zestaw łączymy do komputera za pomocą dołączonego odbiornika Unifying wpinanego do portu USB albo poprzez Bluetooth. Dodatkowo zestaw współpracuje z oprogramowaniem Logitech DuoLink umożliwiającym personalizację ustawień oraz łatwe przełączanie się między urządzeniami.

LOGITECH MK850 – PREZENTACJA PRODUKTU

Klawiatura MK850:

 • Wysokość x szerokość x głębokość: 25 mm x 430 mm x 210 mm
 • Typ połączenia: BluetoothSmart i połączenie bezprzewodowe 2,4 GHz
 • Sensor: optyczny 1000 dpi
 • trwałość przycisków: 10 mln kliknięć
 • Zasięg łączności bezprzewodowej: 10 metrów
 • Szyfrowanie komunikacji bezprzewodowej: tak
 • Szczegóły baterii: 2 x AAA
 • Waga: 733 g (z 2 bateriami AAA)
 • Żywotność baterii: 36 miesięcy

Klawiatura ta to typowa konstrukcja oparta na klawiszach wysoko-profilowych. Standardowy odstęp 19 mm między klawiszami zapewnia dobrze znany sposób pisania. Duża powierzchnia klawiszy zapobiega przypadkowym naciśnięciom. Klawiatura w zestawie MK850 Performance ma optymalnie ukształtowane klawisze, które prowadzą palce do środka, co ułatwia poprawne pisanie. Poza trzema klawiszami w odmiennej, białej barwie, klawiatura nie posiada żadnych dodatkowych klawiszy, w tym klawiszy funkcyjnych. W zależności od preferencji podczas pisania możemy wybrać jedno z trzech położeń dobrze wykonanych nóżek. Pochylimy je pod kątem 0 stopni (płasko), 4 stopni lub 8 stopni. Są one mocno przyklejone i podczas normalnej eksploatacji nie powinny odpaść.

Specjalna, lekko opływowa krawędź urządzenia ułatwia przyjęcie naturalnej pozycji podczas pisania. Duża wyściełana podpórka pod nadgarstki jest wykonana z miękkiego, ale wytrzymałego materiału i daje wsparcie rękom podczas pisania. Ułatwia uniesienie nadgarstków, ograniczając obciążenie i zmęczenie rąk. Diody LED sygnalizują konieczność naładowania baterii, podłączenie urządzenia Bluetooth lub naciśnięcie klawisza Caps Lock.

Zestaw Logitech MK850 współdziała z systemami operacyjnymi Windows i Mac, umożliwiając łatwe przełączanie się między wszystkimi podłączonymi urządzeniami. Dzięki dostosowanym klawiszom możesz szybciej i łatwiej wykonywać najczęstsze czynności niezależnie od urządzenia lub systemu operacyjnego.

 • Etykiety klawiszy

Szare etykiety dotyczą urządzeń firmy Apple z systemami Mac OS X oraz iOS. Białe etykiety w szarych kółkach wskazują symbole zarezerwowane do użycia z klawiszem Alt Gr na komputerach z systemem Windows. Klawisz Alt Gr (lub Alt Graph), który istnieje na wielu klawiaturach międzynarodowych, tutaj zastępuje prawy klawisz Alt, jaki zwykle jest obecny po prawej stronie spacji. Naciśnięcie klawisza „Alt Gr” w połączeniu z innymi klawiszami umożliwia wprowadzanie znaków specjalnych.

 • Podzielone etykiety klawiszy

Etykieta powyżej linii podziału wskazuje modyfikator wysyłany do urządzenia z systemem Windows, Android lub Chrome. Etykieta poniżej linii podziału identyfikuje modyfikator wysyłany do komputera Apple Macintosh, telefonu iPhone lub urządzenia iPad.

Logitech m720 Triathlon –prezentacja produktu

Mysz M720 TRIATHLON:

 • Wysokość x szerokość x głębokość: 45 mm x 74 mm x 115 mm
 • Waga: 135 g (z 1 baterią AAA)
 • Typ połączenia: BluetoothSmart i połączenie bezprzewodowe 2,4 GHz
 • Zasięg łączności bezprzewodowej: 10 metrów
 • Szczegóły baterii: 1 x AA
 • Żywotność baterii: 24 miesiące
 • Technologia czujnika: Zaawansowana technologia optycznego śledzenia ruchu firmy Logitech
 • Rozdzielczość czujnika: 1000 dpi
 • Kółko przewijania: Błyskawiczne
 • Liczba przycisków: 8

Logitech M7209 Triathlon to duża, starannie zaprojektowana mysz dla praworęcznych. W założeniu stara łączyć się dominujące w tej chwili trendy z których to słyną produkty marki Logitech a więc minimalizm, ergonomia oraz funkcjonalność. Wzornictwo jest nowoczesne, a kolorem przewodnim całości jest ciemna szarość. Samo urządzenie wykonano z matowych, ogumowanych tworzyw sztucznych, które są wyjątkowo miękke w dotyku i zapewniają solidny chwyt. Na korpusie myszki producent ulokował srebrne logo marki. Sam korpus natomiast został w większości ogumowany – za wyjątkiem ukośnych przycisków głównych, które osobno wydzielone otaczają metalową rolkę. Mysz tę można sparować nawet z 3 urządzeniami USB lub poprzez tzw. Bluetoot Smart obsługujący klawiatury zewnętrzne (profil HID). Tak samo jak klawiatura, również i mysz ta za pomocą technologii „Easy-Switch” może być wykorzystywana na trzech różnych urządzeniach. Wystarczy przełączać je za pomocą jednego z zainstalowanych klawiszy.

WYGODA UŻYTKOWANIA

Klawisz Alt Gr (lub Alt Graph), który istnieje na wielu klawiaturach międzynarodowych, tutaj zastępuje prawy klawisz Alt, jaki zwykle jest obecny po prawej stronie spacji. Naciśnięcie klawisza „Alt Gr” w połączeniu z innymi klawiszami umożliwia wprowadzanie znaków specjalnych.

Co mogę powiedzieć o użytkowaniu zestawu? Zarówno klawiatura jak i myszka zapewniają wysoki komfort pracy nawet przez długie godziny spędzone przed monitorem. Nawet jeśli piszemy naprawdę bardzo dużo tekstów nasze palce wręcz nie odczują zmęczenia a dzięki wygodnej podstawce nadgarstki „nie będą wołały” o szybkie zakończenie pracy. Krótko mówiąc: jest bardzo, ale to bardzo wygodnie.

PODSUMOWANIE

Zestaw Logitech MK850 Performance to „Mercedes” wśród klawiatur i myszek. Wykonany jest z wysokiej jakości materiałów co pozwala na komfortową pracę przez długie godziny. Dzięki modułowi wpinanemu do USB nie musimy denerwować się o plątające się na biurku przewody. Miękka podstawka pod nadgarstki, miłe w dotyku, świetnie wyprofilowane klawisze, szybko reagująca myszka świetnie leżąca w dłoni (praworęcznej osoby). Czego chcieć więcej? Może tylko obniżenia ceny, ponieważ ponad 500 zł za ten zestaw to jednak spory wydatek patrząc na to, że jest to klawiatura i mysz do pracy biurowej.