LoTR Gollum jest tak złą grą, że zamknięto studio, które ją stworzyło
163
Views

LoTR Gollum to gra z uniwersum Władcy Pierścieni, która była mocno wyczekiwana. Pierwsze czerwone lampki pojawiły się po kolejnej zmianie daty premiery. Teraz okazuje się, że studio, które ją stworzyło, zostało zamknięte. Właśnie z powodu niepowodzenia tytułu!

LoTR Gollum miało być dobrą grą. Miało być.

Jeśli chodzi o gry, to fani twórczości Tolkiena nie mają zbyt dużego wyboru. Śródziemie: Cień Mordoru czy Cień Wojny, a także gry z wczesnych lat 2000., to klasyki, dlatego też fani cały czas mają nadzieje, że wkrótce powstanie tytuł, który będzie oferował wysoki poziom.

Przeczytaj także: PS Plus na lipiec 2023. CoD i wiele więcej!

Podczas pierwszych zapowiedzi wierzono, że LoTR Gollum dołączy do tego grona. Gra, która miała wyjść w 2021 roku, została przełożona na 2022 rok, a ostatecznie zadebiutowała dopiero w maju 2023. Niestety, każdy, kto wydał pieniądze na tę produkcję, bardzo tego żałował. Jeśli mógł zrobić zwrot, to tego dokonywał.

LoTR Gollum jest tak złą grą, że zamknięto studio, które ją stworzyło
Gra zyskała bardzo słabe oceny.

Porażka tak wielka, że studio zostało zamknięte

LoTR Gollum nie oferowała zachwycającej grafiki czy zaawansowanej mechaniki postaci. Nie była także stabilna, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Za stworzenie tytułu odpowiadało niemieckie studio Daedalic Entertainment, dla którego było to pierwszy i jak się okazuje, ostatni tak duży projekt.

Studio deweloperskie ogłosiło, że zamyka swój oddział zajmujący się produkcją gier. Daedalic Entertainment skupi się teraz na publikowaniu tytułów. Co ciekawe, w planach było stworzenie innej gry z uniwersum stworzonego przez Tolkiena.

LoTR Gollum jest tak złą grą, że zamknięto studio, które ją stworzyło
Oddział, który stworzył grę o Gollumie zostały zamknięty.

Na całe szczęście w drodze są inne projekty z Władcy Pierścieni, a za jedną z nich ma odpowiadać Amazon.

Źródło: WCCFTech

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.