Luki w Xiaomi Mi6 oraz Samsung Galaxy S9
Luki w Xiaomi Mi6 oraz Samsung Galaxy S9

Luki w Xiaomi Mi6 oraz Samsung Galaxy S9

Luki w Xiaomi Mi6 oraz Samsung Galaxy S9

Pwn2Own to konkurs organizowany dwa razy w roku przez Zero Day Initiative, w którym badacze cyber-bezpieczeństwa szukają wcześniej nieujawnionych luk w zabezpieczeniach komputerów stacjonarnych oraz urządzeń mobilnych popularnych marek. W tym roku do edycji mobilnej włączono także sprzęty z zakresu Internetu rzeczy (ang. Internet of Things, IoT). W poprzednich zawodach cyklu zespoły MWR Labs demonstrowały symulacje ataków zero-day na urządzenia firm Huawei, Samsung czy przeglądarek internetowych Apple Safari i Google Chrome.

Producenci zostali poinformowani o podatnościach i obecnie pracują nad ich naprawieniem oraz udostępnieniem odpowiednich łatek.

Konkursy takie jak ten rozwijają kreatywne myślenie

Jak wskazuje Samu Konttinen, prezes i dyrektor generalny F-Secure, rywalizacja w podobnych wydarzeniach pomaga ekspertom ds. cyberbezpieczeństwa w rozwijaniu kreatywnego myślenia i uczy innowacyjnego podejścia do rozwiązywania problemów. W efekcie pozwala to osiągać przewagę nad cyberprzestępcami.

Konkursy takie jak Pwn2Own dają nam możliwość zademonstrowania nieszablonowych technik, które stosujemy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Dla  klientów to potwierdzenie, że wiedza i doświadczenie naszych ekspertów oraz rozwiązania, z których korzystamy, pozwalają być o krok przed cyberprzestępcami. Jestem pełen uznania dla pomysłowości zespołu MWR Labs i z niecierpliwością czekam na to, co zaprezentuje w przyszłości – mówi Samu Konttinen,