80
Views

Apple szykuje się do prezentacji nowego laptopa z serii MacBook Pro. Urządzenie będzie posiadało kilka nowych rozwiązań, jednak najnowsze przecieki sugerują, że komputer będzie wyposażony w mniejszą baterię.

Wszystko wskazuje na to, że nowy MacBook Pro będzie miał mniejszą baterię

Nadchodzący MacBook Pro nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, jednak pojawia się coraz więcej informacji na temat nowego notebooka Apple. Te najnowsze tyczą się baterii, które maja zasilać laptopa amerykańskiego producenta. Według przecieków, Sunwoda Electronic, podmiot odpowidzialny za dostarczanie akumulatorów do komputerów przenośnych giganta z Cupertino, zgłosił w chińskim urzędzie nową produkcję baterii.

MacBook Pro
Nowy 16-calowy MacBook Pro będzie miał mniejszą baterię.

Według danych, które zostały przekazane do chińskiego urzędu, baterie w nowych, 16-calowych MB Pro będą oferowały nieco mniejszą pojemność niż modele z 2020 roku. W obecnej generacji Pro o przekątnej 16-cali znajdziemy 8790 mAh ogniwo i moc 11.56 V. Nowe akumulatory o numerze A2527 mają pojemność 8693 mAh i moc 11.45.

Co zaoferują nowe notebooki od Apple?

Jak widać różnica w pojemności nadchodzący MacBook Pro i obecnych modelach nie jest duża. O nowych komputerach wiemy jednak trochę więcej. Najnowsza generacja ma mieć nieco zmodyfikowany design, który ma przywrócić ładujące złącze magnetyczne. Na pokładzie ma również znaleźć się mocniejszy procesor Apple, który będzie się także cechował większą energooszczędnością.

Przeczytaj także: MacBook Pro 2021 będzie powrotem do korzeni

Data premiery nachodzących notebooków MacBook nie jest jeszcze znana. Istnieje jednak szansa, że producent zaprezentuje je podczas corocznej konferencji WWDC, która odbędzie się już 7 czerwca.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.