Motocykle enduro to bardzo fajny rodzaj jednośladów. Możemy nimi podróżować nie tylko w mieście, ale także (w sumie głównie) w terenie. Włoska marka premium poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek dwóch modeli przeznaczonych dla początkujących motocyklistów. Malaguti XTM 50 oraz XSM 50 to jednoślady o pojemności 50 cm3. Możemy więc nimi poruszać się nawet nie posiadając prawa jazdy. Wystarczy bowiem dowód osobisty.

Motocykle enduro nie wymagające prawa jazdy

Według raportu branży motoryzacyjnej 2019/2020 osoby, które decydują się na zakup jednośladu zazwyczaj wybierają takie modele, które cechują się małą, ewentualnie średnią pojemnością silnika. To głównie za sprawą kwestii prawnych, ponieważ w przypadku 125 cm3 wystarczy prawo jazdy, natomiast 50 cm3 wymaga jedynie dowodu osobistego. Malaguti XTM 50 oraz XSM 50 to modele z dwusuwowymi silnikami o mocy nie przekraczającej trzech koni mechanicznych. Są to pojazdy, którymi możemy bezproblemowo poruszać się po każdej dżungli: zarówno tej miejskiej, jak i tej prawdziwej, za sprawą dobrych właściwości terenowych.

Malaguti XTM 50 i XSM 50

Oba jednoślady zostały stworzone przede wszystkim dla początkujących motocyklistów. Szczególnie mowa o modelu XSM 50, który pozwala na wygodne przemieszanie się po mieście. Z kolei model XTM 50, jak sama nazwa już mówi przeznaczony jest dla osób, które będą tym jednośladem zwiedzać miejsca trudno dostępne. Widać to szczególnie po większych kołach oraz specjalnych, terenowych oponach. Przedsiębiorstwo z Bolonii tworząc oba jednoślady pamiętało nie tylko o fajnym wyglądzie, lecz także o dobrych parametrach technicznych. Każdy z motocykli waży 113 kg, wyposażony jest w jednocylindrowy, dwusuwowy silnik o pojemności 50 cm3, a także generuje moc 3 KM przy 6500 obr./min. Średnie zużycie paliwa wynosi 2,5 litra, co być może niebawem będziemy mogli sprawdzić. Prędkość maksymalna obu jednośladów wynosi 45 km/h. Motocykle enduro Malaguti posiadają elektroniczny wtrysk oraz elektryczny rozrusznik. Za przeniesienie napędu odpowiedzialny jest łańcuch. Zarówno z przodu jak i z tyłu mamy hamulce tarczowe. Jednoślady będą dostępne w kolorach biało-czerwonym oraz czarnym. Cena wynosi 9900 złotych.

Malaguti na Motorcycle Show 2020 podczas PTAK Warsaw Expo

Osoby zainteresowane motocyklami Malaguti mogą odwiedzić w dniach 4-6 marca PTAK Warsaw Expo. Odbędą się tam targi Motorcycle Show 2020. Warto nadmienić, że pojawi się tam również model XSM 50. Dystrybutorem marki Malaguti w Polsce jest 4cv Moto.