76
Views

Stare smartfony nie oferują już dobrej wydajności. Urządzenia te są również ograniczone technologicznie i przede wszystkim nie mają odpowiednich zabezpieczeń, które pozwoliłyby na swobodne korzystanie. Google zapowiedziało, że pod koniec września osoby, które w dalszym ciągu korzystają z systemu Android 2.3, nie będą mogły zalogować się do aplikacji i usług giganta z Mountain View.

Google kończy wsparcie dla starych urządzeń z Androidem

Utrzymywanie starych wersji systemu jest dla deweloperów czasochłonne i pochłania także spory budżet. Dlatego też Google zdecydowało kilka lat temu, że z czasem przestanie wspierać urządzenia pracujące na systemie Android 2.3.7 Gignerbread i niżej. Gigant z Mountain View do obsługi swoich aplikacji i usług oraz możliwości korzystania ze sklepu Play wymaga systemu Android 4.0 lub wyżej.

Google postanowiło zakończyć wsparcie dla starszych urządzeń, które pracują na Google Android 2.7. Co za tym idzie, wyłączy możliwości logowania do swoich aplikacji oraz usług na właśnie tych urządzeniach. Plan zostanie wdrożony do życia 27 września 2021 roku.

google
Ekran startowy systemu Android 2.3. Zdjęcie: itsagadget.com.

Z jakich aplikacji nie skorzystamy i co to oznacza?

Decyzja o wyłączeniu dostępu do aplikacji i usług Google podyktowana jest kwestiami bezpieczeństwa. Jak mówi Zak Pollack, z racji postępu technologicznego, starsze wersje systemu nie są zdolne do ochrony danych użytkownika. Firma sugeruje więc przejście na urządzenie, które posiada bardziej aktualną wersję systemu operacyjnego. Korzystanie z niego i logowanie się na wszelkie strony i aplikacje będzie po prostu bezpieczniejszym wyjściem.

Przeczytaj także: Android 12 będzie miał funkcję, którą w szczególności docenią gracze!

Do jakich więc aplikacji stracą dostęp użytkownicy starych smartfonów? Przede wszystkim takich usług jak Gmail, YouTube czy mapy Google. Korzystanie z nich nie będzie możliwe. Jeśli zachowacie dostęp, to po wylogowaniu się z tych usług, nie zalogujecie się ponownie. Warto jednak zaznaczyć, że usługi te będą w dalszym ciągu dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Jeśli jednak cenicie swoją prywatność, warto postawić na nowsze urządzenia z bardziej aktualnym systemem operacyjnym od giganta z Mountain View.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.