164
Views

Już w tę sobotę do oktagonu UFC wejdzie Mateusz Gamrot. Tym razem stanie przed największym wyzwaniem w karierze.

Mateusz Gamrot vs Arman Tsarukyan – sobotnią walką wieczoru UFC Vegas 57

“Gamer” został wyróżniony przez swojego amerykańskiego pracodawcę. Jego walka z Armanem Tsarykyanem będzie zwieńczeniem gali UFC Vegas 57 w najbliższą sobotę. Będzie to największe wyzwanie sportowe w karierze Polaka. Gamrot zmierzy się z zawodnikiem z czołówki kategorii lekkiej. Arman Tsarukyan w federacji UFC wygrał już 6 pojedynków. Reprezentujący Rosję zawodnik w ostatnich walkach pokonywał Matta Frevola, Christosa Giagosa i w ostatnim starciu Joela Alvareza. 25 latek to świetny zapaśnik, który swoim dominującym stylem wygrywał wiele pojedynków z grapplerami.

Gamer idzie jak “burza” w UFC

Dla Gamrota będzie to piąty pojedynek dla amerykańskiego giganta. Polak może poszczycić się doskonałym rekordem, gdyż jedyną przegraną w swoim rekordzie zanotował w debiucie w UFC przeciwko Guramowi Kutateladze. Trzy kolejne walki Mateusz Gamrot kończył przed czasem nie zostawiając decyzji sędziom. Trenujący w American Top Team “Gamer” pokonywał kolejno: Scotta Holtzmana, Jeremego Stephensa i Diego Ferreirę. Jego kunszt w kończeniu przeciwników został doceniony przez włodarzy, gdyż poza gażą za walkę dostał pokaźne bonusy. Gamrot obecnie plasuje się na czternastym miejscu rankingu UFC wagi lekkiej. Jego przyszły przeciwnik zajmuje miejsce 12. Jeśli Polak wygra nadchodzące starcie, realnie przybliży się do wymarzonego Top 10.

Źródło zdjęć: portal sport.tvp.pl, portal sherdog.com.

Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.