Connect
To Top

Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI – nowe technologie w dostawczaku

Niektóre przedsiębiorstwa nie patrzą na dostawczaki jako typowe pojazdy do transportu towaru. Są firmy, którym zależy na ciekawych rozwiązaniach technologicznych, na rozbudowanych systemach bezpieczeństwa i komforcie. Czy Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI ma te cechy? Przekonajmy się o tym.

Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Najwięcej zmian skrywa wnętrze

Wsiadając do kabiny Sprintera, szczególnie tej dobrze wyposażonej wiele osób dozna szoku. Nowoczesny kokpit, który wygląda wręcz fenomenalnie. Ogromny ekran oferujący bardzo dobrze wyglądający system multimedialny. Do tego świetna kierownica, niezliczona wręcz ilość schowków. Krótko mówiąc wnętrze jest przemyślane, nowoczesne, ale też idealne do pracy. Takie jak powinno być. Wydaje mi się, że dzięki temu kierowca będzie czuł się we wnętrzu bardzo dobrze. Trochę zasmucił mnie fakt, że Sprinter nie był wyposażony w fotel hydrauliczny. Chyba za to najbardziej lubiłem poprzednio testowany model. Miałem za to fotel sterowany elektrycznie. Było także ogrzewanie postojowe i elektrycznie rozsuwane boczne drzwi. Ot takie luksusowe dodatki. 

Hej Mercedes!

Zapewne wiele osób domyśla się, że nowy Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI jest maksymalnie doposażony w szereg rozwiązań technologicznych. Znalazł się oczywiście asystent (a raczej asystentka), która po wypowiedzeniu “Hej Mercedes” potrafi odpowiedzieć na pytanie jaka jest pogoda w danej miejscowości, uruchomić nawigację, która poprowadzi nas do celu. Nie zauważyłem, aby był to gadżet tak rozbudowany jak choćby w Mercedesie Klasy A. Przykładowo (podobno) była możliwość zmiany ustawienia temperatury, jednak niestety system nie potrafił jej zmienić. To taka głupotka, bo przecież łatwo zrobić to samemu przyciskiem umieszczonym w centralnym miejscu kokpitu, ale skoro wydajemy na coś pieniądze, to powinno to działać. Oprócz tego otrzymujemy aż cztery porty USB. Niestety tylko i wyłącznie te najnowsze, typu C. Przyzwyczajcie się, bo powoli wszyscy będą tylko takie wprowadzać. Było też, jak na nowoczesny wóz przystało ładowanie bezprzewodowe. Z ciekawostek technologicznych można wymienić system kamer 360, który bardzo, ale to bardzo ułatwia manewrowanie tym autem. 

 

Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Motoryzacja

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.