Mercedes GLC Coupe
Mercedes GLC Coupe

Mercedes GLC i GLC Coupe – zalety miejskich SUV-ów

Bardzo rodzinny charakter

SUV-y stały się obecnie doskonałą alternatywą dla samochodów kombi – pojazdów o charakterze rodzinnym, które mają oferować mnóstwo przestrzeni dla kierowcy oraz pasażerów, jak i wiele przestrzeni bagażowej. SUV wygrywa na tym polu w zasadzie w każdym aspekcie. W potężnym aucie można wygodnie wozić dzieci do szkoły, jeździć na zakupy, a i bezproblemowo pojechać na weekend za miasto.

W kwestii przestrzeni bagażowej auta te nie mają sobie równych. Wystarczy tylko spojrzeć na pojemność bagażnika w Mercedesie GLC SUV. Wynosi od 550 l do imponujących 1600 l. Dużą zaletą jest w tych pojazdach możliwość dowolnej optymalizacji przestrzeni dla pasażerów oraz bagaży. W łatwy sposób da się konfigurować tylne fotele i dostosowywać je do konkretnych potrzeb.

 

Poczucie bezpieczeństwa w każdych warunkach drogowych

Nie da się jednak ukryć tego, że wybór SUV-a w dużej mierze podyktowany jest wysokim poczuciem bezpieczeństwa. Potężne, ważące blisko 2 tony auto, wzbudza respekt na drodze i sprawia, że kierowca czuje się w nim o wiele pewniej. Producenci samochodów montują dodatkowo coraz to zmyślniejsze systemy elektroniczne, które dbają o nasze bezpieczeństwo.

Wspominany już wcześniej model GLC, posiada nie tylko standardowe dla dzisiejszych czasów poduszki powietrzne oraz systemy kontroli toru jazdy. To również takie rozwiązania, jak asystent martwego pola, system umiejący rozpoznawać znaki drogowe, pilot kontrolujący odstęp przed pojazdem z przodu czy skomplikowane układy wspierające hamowanie.

 

Doskonała wytrzymałość zawieszenia

Nie oszukujmy się – choć nasze miasta dość dynamicznie rozwijają dzisiaj infrastrukturę drogową, wciąż nie brakuje miejsc, do których wjazd wręcz prosi się o posiadanie auta terenowego. Stare drogi z kocimi łbami, mnóstwo dziur, wysokie krawężniki czy ziemne dojazdy do podmiejskich osiedli, do których przeprowadza się obecnie mnóstwo osób – to codzienność.

Spotkanie z wysokim krawężnikiem czy z głęboką wyrwą w asfalcie niestety nierzadko zakończy się źle w przypadku małych, miejskich samochodów. SUV-y o zacięciu terenowym radzą sobie z takimi drogami doskonale. Auta tego typu wręcz płyną po nierównej nawierzchni, a solidnie wykonana konstrukcja nadwozia i zawieszenia są w stanie wytrzymać naprawdę wiele.

 

Miejski SUV również z młodzieżowym charakterem

SUV jako miejski samochód może kojarzyć się przede wszystkim z osobami już ustatkowanymi, spokojnymi, które przede wszystkim oczekują wysokiego komfortu podróży. Nic jednak bardziej mylnego.

Auto to może bowiem zaskarbić sobie serca zarówno nieco starszych kierowców, jak i tych młodszych, oczekujących od swojego samochodu sportowych osiągów i wyglądu. Doskonałym tego przykładem jest model Mercedesa GLC Coupe. To wciąż bardzo duży, miejski pojazd, którego linia została jednak lekko obniżona i zaokrąglona, dzięki czemu wygląda on niezwykle dynamicznie, ale bez utraty przestrzeni we wnętrzu. To doskonały przykład tego, jak producenci starają się sprostać oczekiwaniom każdego klienta.

Mamy tutaj oczywiście do wyboru również szeroką gamę jednostek napędowych. Dla wspomnianego modelu GLC Coupe są to jednostki benzynowe o mocy od 211 KM do aż 510 KM, a i miłośnicy silników wysokoprężnych znajdują wiele opcji dla siebie.

 

Wysoki komfort podróży

Życie w dużych miastach to najczęściej codzienne zmaganie się z drogowymi zatorami. Długie stanie w korkach, nigdy nie będzie przyjemne, ale miejskie SUV-y sprawiają jednak, że gorycz marnowania czasu w takich sytuacjach jest łatwiejsza do przełknięcia. To nie tylko dużo przestrzeni we wnętrzu, ale przede wszystkim niezwykle komfortowe wyposażenie, wysokiej jakości materiały wykończenia i doskonała ergonomia.

Oczywiście to tylko kilka z wielu zalet posiadania tego typu pojazdu. Planując zakup nowego auta do miasta, z pewnością warto rozważyć wybór właśnie SUV-a, chociażby wspomnianego Mercedesa GLC, o którym więcej można dowiedzieć się z oferty dealera Duda Cars. Wbrew pozorom zakup takiego auta może być tańszy niż typowego kombi czy rodzinnego VAN-a.

 

Artykuł zewnętrzny.