MG Motor Cyberster 2

MG Motor Cyberster – futurystycznie prezentujące się auto na grafikach

W sieci pojawiły się zdjęcia prezentujące nowy elektryczny i sportowy samochód koncepcyjny MG Motor Cyberster. Futurystyczne auto zostanie pokazane podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Szanghaju. Zdecydowanie będzie na co patrzeć!

MG Motor Cyberster to bardzo futurystyczne auto

MG Motor Cyberster to dwuosobowy samochód sportowy napędzany silnikami elektrycznymi. Model został opracowań przez MG Advanced Design Centre z siedzibą w Londynie. Futurystyczne podejście do projektu jest oddaniem hołdu do klasycznego modelu marki – MGB Roadster.

Największe nawiązanie do klasyka brytyjskiej marki widać na przodzie modelu Cyberster. Projektanci postanowili wyposażyć front samochodu w tzw. „magic eye”, czyli chowane reflektory oraz smukłą maskownicę, który ma przypominać design auta z lat 60. Cały front MG Motor Cyberster został wykończony nowoczesnym paskiem świetlnym oraz uwydatnionymi nadkolami.

MG Motor Cyberster
Futurystyczne podejście do klasyka. Tak przedstawia się przód MG Motor Cyberster.

Producent pokaże auto jeszcze w tym miesiącu

Cały projekt Cyberster ujrzymy jeszcze w tym miesiącu. Producent planuje pokazać auto w pełnej krasie podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju. Model poza wyżej opisanym przodem nawiązującym do Roadstera posiada boczny pasek LED. Ma on jeszcze bardziej podkreślić sportowe zacięcie samochodu. Z tyłu również znajdzie się pasek LED, który będzie łączył ze sobą światła hamowania.

W koncepcyjnym samochodzie od MG znajdziemy silnik, który do pierwszej setki będzie rozpędzał model Cyberster w niecałe trzy sekundy. Baterie zainstalowane w modelu mają oferować zasięg do 800 KM, a z ciekawych dodatków na pokładzie znajdzie się łączność 5G.