Site icon MenWorld.pl

Microsoft nieugięty. Windows 10 i 11 niedostępny dla Rosjan

Microsoft zdaje się być jedną z tych firm, która walczy z rosyjską agresją na Ukrainę zdecydowanie mocniej, niż inne przedsiębiorstwa. Amerykański gigant na początku czerwca ogłosił ograniczenie swojej działalności w Rosji, zawiesił też sprzedaż swoich nowych produktów w tym kraju. Teraz okazuje się, że Rosjanie nie mogą pobrać systemów giganta z oficjalnej strony.

Microsoft zaostrza sankcje na Rosję?

Rosja w dalszym ciągu atakuje Ukrainę i końca wojny nie widać. Z całego świata napływają na Federację Rosyjską sankcje, które znacząco mają osłabić gospodarkę agresora. Microsoft jest jedną z tych firm, które ograniczają swoje działania w tym kraju zdecydowanie bardziej niż inne. W marcu firma zawiesiła sprzedaż swoich nowych produktów na terenie tego kraju.

microsoft
Microsoft nieugięty. Windows 10 i 11 niedostępny dla Rosjan

Przeczytaj także: Bungie wygrało sądową batalię z twórcami cheatów do Destiny 2!

Potem, na początku czerwca firma założona przez Billa Gatesa ogłosiła ograniczenie swojej działalności w Rosji, przez co pracę straciło 400 osób. Microsoft zdaje się nie odpuszczać i według najnowszych informacji Rosjanie, którzy w legalny sposób chcą pobrać system operacyjny Windows 10 lub 11, napotykają problem w postaci błędu 404 i braku poszukiwanego katalogu.

Rosjanie nie mogą zainstalować najnowszego systemu Windows

Rosyjska agencja informacyjna TASS poinformowała, że użytkownicy mieszkający w Rosji nie są w stanie pobrać i zainstalować żadnego z systemu Windows – czy chodzi to o wersję 10, czy 11. Jak informuje agencja, po wejściu na oficjalną stronę, która pozwala na pobranie systemu W11 użytkownicy napotykają błąd 404 lub komunikat, że nie zaleziono katalogu.

microsoft windows
Microsoft nieugięty. Windows 10 i 11 niedostępny dla Rosjan

Wygląda na to, że Microsoft mocno ograniczył dostęp do swoich usług Rosjan. Użytkownicy, którzy posiadają klienta VPN, informują, że po wybraniu innej lokalizacji, z dostępem do strony z systemami Windows nie ma żadnego problemu. Nie wiadomo, czy jest to część planu całkowitego wycofania się z Rosji przez amerykańską firmę, czy też usterka techniczna, która zostanie wkrótce naprawiona.

Źródło: Neowin

Exit mobile version