Connect
To Top

Motorola One – smartfon pracujący na czystym Androidzie

Motorola od zawsze charakteryzowała się smartfonami, które nie tylko przykuwały wzrok swoim eleganckim i prestiżowym wyglądem, ale również tym co oferowały swoimi możliwościami. Nawet jeśli nie były to flagowe modele telefonów to ich wykonanie i jakoś materiałów z pewnością przypominała urządzenia z najwyższej półki cenowej. Tak samo jest w przypadku testowanego przez nas smartfon Motorola One.

Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Premium? O dziwo nie!

Patrząc na to jak prezentuje się Motorola One aż ciężko uwierzyć, że jest to smartfon z dolnej półki cenowej. Na pierwszy rzut oka widać, że producent chciał oddać użytkownikowi coś więcej niż kolejne urządzenie, które przyprawia o mdłości jeśli chodzi o jakość wykonania. Dolna krawędź została wyposażona w port USB typu C, który otoczony został dwoma grillami przysłaniającymi mikrofon oraz głośnik. W górnej części znalazł się mikrofon oraz port audio jack 3,5 mm. Na plackach Motoroli One znajdziemy oczywiście aparat, a dokładnie parę oczu, które zostały umieszczone bliżej krawędzi – zupełnie jak w większości obecnie dostępnych na rynku telefonów. Środkowa część tylnej ścianki została zarezerwowana dla czytnika linii papilarnych, który został przyozdobiony logiem producenta. Niby mały szczegół, ale cieszy oko. Oczywiście na obudowie również znajdziemy przyciski funkcyjne, a znalazły się one na prawej krawędzi Motoroli. Przycisk zasilania/blokady oraz regulacji głośności różnią się od siebie wielkością, więc nie miałem problemów z rozróżnieniem ich kształtów. Slot na karty SIM czy też pamięci microSD znalazł się po lewej stronie urządzenia.

Wymiary Motoroli One nie różnią się od tych, które prezentują telefony z wyświetlaczem o przekątnej 5,9 cala. W przypadku urządzenia marki należącej do firmy Lenovo wymiary to 150 x 72 x 8 mm,, gdzie jego waga wynosi 162 gramy. Od razu po wzięciu Motoroli One w dłoń mamy wrażenie, że trzymamy telefon z najwyższej półki – produkt premium. Takie odczucie spowodowane jest materiałami użytymi do produkcji smartfona. Plecki urządzenia zostały wykonane ze szkła, sam telefon bardzo dobrze leży w dłoni, a jego chwyt jest pewny. Przedni ekran przy krawędziach został lekko zaokrąglony.

Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

More in Tech

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media