830
Views

Ekran wyświetla obraz w HD+

Dla mnie ekran to największa wada tego smartfon, a raczej to co się na nim znajduje. Producent zdecydował się umieścić tutaj notch’a, który w mojej obiektywnej opinii zabiera radość z korzystania z telefonu, zwłaszcza podczas oglądania filmów w takich aplikacjach jak Netflix, HBOGo czy YouTube. Widać, że w tym przypadku wzorowano się na urządzeniach Apple. Dodatkowo, moim prywatnym telefonem jest Samsung Galaxy S8, w którym to dolny pasek nawigacji za pomocą dwukrotnego kliknięcia w odpowiedni przycisk mogę z łatwością schować. Tutaj tak nie ma, co bardzo mnie irytowało. Wracając do wycięcia w ekranie – pod dwóch stronach mamy miejsce na dwa powiadomienia, gdzie z lewej strony dość sporą przestrzeń zabiera godzina. Bardzo często miałem wrażenie, że godzina “przycinana” jest przez krawędź ekranu, zwłaszcza ta zaczynająca się od “0”. Zabrakło również diody LED sygnalizującej powiadomienia, do której zdążyło mnie przyzwyczaić moje Galaxy. Oczywiście, nie ma co porównywać flagowca ze smartfonem ze średniej, a nawet dolnej półki, jednak wizualna sygnalizacja powiadomień nie jest jedynie zarezerwowana do telefonów flagowych, zwłaszcza, że z przodu zamontowany został LED, który działa jak latarka.

Wyświetlacz nie jest najgorszy, jednak nie jest to też najwyższa półka. Obraz wyświetlany jest z rozdzielczością 1520 x 720 pikseli, co przekłada się na zagęszczenia na poziomie 287 punktów na cal.  Jest bardzo charakterystyczny dla tej półki cenowej. Tekstury nie są ostre na tyle, na ile byśmy mogli wymagać, więc osoby, które przesiadły się z telefonów wyposażonych w lepszego typu wyświetlacze na pewno zauważą różnicę. Na szczęście używanie ekranu w pomieszczeniach będzie bardzo przyjemne, zwłaszcza w tych ciemniejszych. Cały czar pryska jednak wtedy gdy wyjdziemy z telefonem na zewnątrz. Promienie słoneczne skutecznie zabiją nasz entuzjazm i sprawią, że szybko będziemy chcieli schować smartfon do kieszeni. Podświetlenie ekranu jest po prostu za słabe. Same kąty widzenia są bardzo dobre, jednak po przechyleniu urządzenia widoczne są lekkie spadki kontrastu. Kolory, które wyświetlane są na ekranie posiadają ciepłe barwy i z pewnością mogą się podobać. Producent oddał nam dwa tryby koloru – standardowy i jaskrawy. Oczywiście jak przystało na dzisiejsze standardy, w ustawieniach znajdziemy opcję „Podświetlenie nocne”, która jest po prostu filtrem światła niebieskiego.

1 2 3 4 5 6 7 8

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.