Po miesiącach spekulacji Motorola Razr 2022 została pokazana światu, choć jeszcze nieoficjalnie. Smartfon został ujawniony podczas konferencji przez szefa Lenovo Mobile China, Chena Jin. Jest kilka różnic względem poprzednika.

Nowa wersja wprowadza kilka poprawek konstrukcyjnych

Podczas jednej z konferencji szef Lenovo Mobile China, Chen Jin przedstawił na scenie smartfon, o którym mówi się już od kilku miesięcy – Motorola Razr 2022. Urządzenie otrzymało nowy design. Przede wszystkim został pozbawiony charakterystycznego dla poprzedników “podbródka” oraz bardziej zaokrąglone rogi.

To jednak nie wszystko, bo dzięki teaserowi przedstawiającego model Motorola Razr 2022, który został udostępniony w serwisie Weibo, możemy zobaczyć, że producent postawił na większe ekran zewnętrzny oraz przeprojektował zawias. Specyfikacja oraz inne szczegóły nie zostały jeszcze oficjalne podanie.

Co zatem może oferować Motorola Razr 2022?

Producent oficjalnie nie udostępnił żadnych informacji na temat specyfikacji smartfona. Bazując na przeciekach, które w ciągu kilku ostatnich miesięcy pojawiły się w sieci, możemy oczekiwać, że Motorola Razr 2022 zostanie wyposażona w 7-calowy wyświetlacz P-OLED z nowymi, wytrzymalszymi zawiasami i częstotliwością odświeżania 120 Hz. Przecieki mówią, że widoczny na wideo wyświetlacz zewnętrzny ma mieć 3-cale.

Przeczytaj także: Nothing Phone 1 oficjalnie zaprezentowany. Poznaliśmy polską cenę smartfona

To, co najważniejsze to fakt, że Motorola Razr 2022 będzie pracowała na najmocniejszym procesorze na rynku Quaclomm Snapdragon 8+ Gen 1. CPU był właśnie piętą achillesową poprzednich modeli, ponieważ w cenie flagowca otrzymywaliśmy procesor ze średniej półki. Smartfon prawdopodobnie będzie dostępny w wersji 12/512 GB i zaoferuje baterię o pojemności 2800 mAh. Aparaty mają mieć 50 Mpix (główny) i 13 Mpix (ultraszerokokątny).

Sugeruje się, ze smartfon w Europie będzie kosztował 1149 euro. Dla przypomnienia model 5G kosztował 1399 euro, więc mówimy tutaj o porządnej obniżce.