Pady stały się jednymi z najpopularniejszych urządzeń, na których zakup się decydujemy w celu zwiększenia wrażeń podczas grania w gry. W dzisiejszej recenzji spotkanie z jednym z przedstawicieli tego gatunku – padem MSI Force GC30 v2 White, który działa przewodowo i bezprzewodowo oraz na komputerze i na urządzeniu z Androidem.

MSI Force GC30 v2 White - bezprzewodowy pad do PC i Android
MSI Force GC30 v2 White – bezprzewodowy pad do PC i Android

Specyfikacja MSI Force GC30 V2 WHITE

  • Kompatybilność: Windows 10 / Android 4.1 lub nowszy
  • Waga: 212g
  • Wymiary: 156 x 105 x 62.5mm
  • Bateria: 600 mAh Li-ion
  • Dołączone wyposażenie: 2m kabel micro usb, 30cm kabel OTG, adapter do komunikacji bezprzewodowe, dodatkowy D-PAD
MSI Force GC30 v2 White - bezprzewodowy pad do PC i Android
MSI Force GC30 v2 White – bezprzewodowy pad do PC i Android

MSI Force GC30 V2 WHITE – przyciski

Tak więc, przyciski działają jak należy, natomiast RT i LT sprawiają wrażenie pustych, ale spokojnie da się kontrolować moc wciśnięcia, którą podobno pad rozpoznaje na 256 poziomach. Tak przynajmniej informuje nas producent. Odnośnie D-COVERA przyznam, że w padzie od Xboxa działa na zasadzie kliku, i tutaj jest podobnie, lecz wciśnięcie jest zdecydowanie większe i na początku użytkowania miałem wrażenie, że muszę przesunąć cały krzyżyk. Przyzwyczajenie się do tego wymagało kilku minut.

Gałki działają bardzo przyjemnie, trochę ciężej w porównaniu do pada od Xbox Series X, bardziej na wzór pada od Xbox 360. Przyciski XYAB działają bardzo fajnie, bez większych zastrzeżeń. Przyciski back, start oraz z logiem MSI mają identyczne funkcje jak te w padach od Xboxa i działają również bardzo fajnie.

MSI Force GC30 v2 White - bezprzewodowy pad do PC i Android
MSI Force GC30 v2 White - bezprzewodowy pad do PC i Android

MSI Force GC30 V2 WHITE – konstrukcja

Od spodu dostrzegamy ściągawkę i fajnie, że się tam znalazła. Dzięki niej wiemy w jakim trybie jest pad, czy domyślnym, analogowym, digital czy może Android. Producent zdecydował się na zastosowanie gum po bokach, które są też lekko szorstkie. Rozwiązanie jest jak najbardziej w porządku, ale jednak pad od Xbox Series X miał ich więcej i pad pewniej leżał w dłoni. Na tylnych przyciskach nie ma gumy, lecz mamy plastikowe wcięcia, aby chwyt był lepszy. Jako tako spełnia to swoje zadanie, ale powierzchnia tych przycisków jest dość śliska. Lepiej gdyby była bardziej szorstka.

MSI Force GC30 V2 WHITE – funkcjonalność

Pad jest bez problemu wykrywany i “śmiga” od razu po podłączeniu w takich grach jak FIFA czy
Forza Horizon bez zbędnych dodatkowych ustawień. Podczas rozgrywki uświadczymy całkiem długi czas pracy na akumulatorze, który według deklaracji producenta wynosi około 8 godzin i bez problemu uzyskiwałem okolice tego czasu na jednym ładowaniu, a nawet rzekłbym, że czasami działał nawet dłużej. Szkoda, jednak, że do ładowania służy kabel micro USB i sam pad nie został wyposażony w USB typu C.

MSI Force GC30 v2 White - bezprzewodowy pad do PC i Android
MSI Force GC30 v2 White – bezprzewodowy pad do PC i Android

MSI Force GC30 V2 WHITE – wibracje

Za największą wadę muszę uznać wibracje, które ogólnie lubię w padach i pusto mi się bez nich gra, jednak ctutaj była to trochę męczarnia. Przyciski zaczęły hałasować, trzeszczeć, a efektu fajnych wibracji nie było. Ogólnie rzecz biorąc, nie sprawiały one frajdy, a bardziej przeszkadzały. Były, bo były, ale postanowiłem je wyłączyć po kilku minutach.

Szczegóły można znaleźć na stronie producenta – MSI.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.