Napoli oszukiwało podczas transferu? Podzieli los Juve?
91
Views

Napoli jest obecnie liderem Serie A i pewnie zmierza po mistrzostwo Włoch. Niestety, afera może sprawić, że zostaną oni pozbawieni tej szansy, ponieważ prokuratura sprawdza, czy przy transferze Victora Osimhena nie doszło do oszustwa!

Napoli podzieli los Juventusu?

Włoska piłka w ostatnich dniach żyje aferą w Turynie. Juventus został ukarany odjęciem 15 punktów z ligowej tabeli, przez co z topowego miejsca spadli oni na jej środek. Kara związana była z celowym zawyżaniem wartości sprawdzanych i sprzedawanych zawodników.

Przeczytaj także: Kibic kopnął bramkarza Arsenalu. Teraz za to odpowie

Tym sposobem Juventus generował przychody, które nie były w żaden sposób zgodne z rzeczywistością. Według dziennikarzy jest to zabieg stosowany przez wiele tamtejszych klubów. Okazuje się, że kolejnym klubem, który może zostać ukarany, jest SCC Napoli!

Napoli oszukiwało podczas transferu? Podzieli los Juve?
Napoli oszukiwało podczas transferu? Podzieli los Juve?

Oszustwo pozbawi ich mistrzostwa?

Drużyna Piotra Zielińskiego jest obecnie liderem włoskiej Serie A i nad drugim w tabeli AC Milanem ma 12 punktów przewagi. Pewnie więc idzie po mistrzostwo swojego kraju. Niestety dla fanów klubu, drużyna może podzielić los Juventusu, ponieważ prokuratura wzięła ją pod lupę. Wszystko dotyczy transferu Osimhena.

Napoli ściągnęło Osimhena w 2020 roku z francuskiego Lille. Włoski klub zapłacił za Nigeryjczyka 70 milionów euro, a kolejne dziesięć miało zostać przekazanych w ewentualnych premiach. Kwota transferu duża, ale tak wyglądają dzisiejsze realia piłki nożnej.

Napoli oszukiwało podczas transferu? Podzieli los Juve?
Transfer Victora Osimhena nie był wykonany zgodnie z prawem?

Bardziej zastanawiające jest jednak to, że Lille pozyskało z Napoli czterech zawodników, których łączna wartość wynosiła 20 milionów euro. Klub z Francji zasilił Orestis Karnezis, Luigi Liguori, Ciro Palmieri oraz Claudio Manzi. Wszyscy zawodnicy zagrali w nowym klubie jeden mecz, po czym zostali zwolnieni. Tym sposobem włoski klub wydał na napastnika z Nigerii 50 milionów euro. Prokurator FIGC Giuseppe Chine przygotowuje się do sprawdzenia wszystkich dokumentów związanych z tym transferem.

Czy Napoli rzeczywiście oszukało podczas transferu Osimhena? Jeśli okaże się, że tak, to liga również odejmie punkty drużynie z Neapolu, tak jak zrobiła to w przypadku Juventusu.

Źródło: Footitalia/ Zdjęcia: SCCNapoli

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.