Podczas derbów Londynu jeden z kibiców Tottenhamu Hotspur kopnął bramkarza Arsenalu, a potem uciekł, kryjąc się w tłumie. Na niewiele się to zdało, bo policja zidentyfikowała 35-latka, który stanie przed sądem.

Derby Londynu pełne emocji i kontrowersji

Mecze derbowe w piłce nożnej wywołują sporo emocji, zwłaszcza jeśli mówimy o spotkaniach na szczycie ligi. W minioną niedzielę Tottenham podejmował liderujący w Premier League Arsenal na swoim stadionie. Emocji było od groma, przepychanek również nie brakowało. Kanonierzy ostatecznie wygrały to spotkanie 2:0.

Przeczytaj także: Jeremy Sochan wdał się w bójkę! Nie z nim takie numery!

Oczywiście z takim wynikiem nie mogli pogodzić się zarówno piłkarze Tottenhamu, jak i kibice drużyny Spurs. Po końcowym gwizdku doszło do kilku przepychanek oraz kuriozalnej sytuacji, w której ofiarą został bramkarz Arsenalu, Aaron Ramsdale. Jeden z kibiców “Kogutów” stanął na bandzie i kopnął goalkeepera Kanonierów.

Kibic kopnął bramkarza Arsenalu. Stanie przed sądem

Kibic Tottenhamu po tym, jak kopnął bramkarza Arsenalu, szybko udał się w stronę trybun, gdzie wmieszał się w tłum rozgniewanych kibiców Spurs. Myślał, że w ten sposób uniknie on konsekwencji, jakie niósł za sobą jego czyn. Niestety dla niego, kamery znajdujące się na stadionie uchwyciły każdy jego ruch i pokazały jego twarz.

https://twitter.com/StokeyyG2/status/1615375625174360065

Okazało się, że sprawcą jest 35-letni Joseph Watts z Hickney, którego oskarżono o napaść, wejście na obszar, na którym odbywało się wydarzenie sportowe i rzucenie obiektem na boisko w trakcie spotkania, co jest sprzeczne z ustawą o futbolu z 1991 roku. Mężczyzna stanie przed sądem 17 lutego.

Za głupotę się płaci!

Źródło: Policja UK