114
Views

Cały świat nakłada na Rosję sankcje, które mają zmusić Władimira Putina do wycofania swoich wojsk z Ukrainy. Wśród firm nakładających sankcje jest Google, które wycofało swoje usługi z tego państwa. Rosjanie nie mogą korzystać m.in. ze sklepu Google Play, dlatego też stworzyli alternatywę – NashStore.

Google Play nie jest dostępne w Rosji. Jak i inne usługi firmy

Rosja walczy jak może z sankcjami nałożonymi przez cały świat na ten kraj w związku z atakiem wojennym na Ukrainę. Wśród tych, którzy nałożyli sankcję na Federację Rosyjską, są giganci technologiczni, tacy jak Google. Gigant z Mountain View wycofał z Rosji swoje usługi. Obywatele tego kraju nie mogą korzystać np. z Google Pay, dodawać do usługi kart MIR i z nich korzystać oraz m.in. nie mają dostępu do Google Play.

Przeczytaj także: MediaMarkt wycofuje ze sprzedaży drony DJI. Producent pomaga Rosji?

Sklep z aplikacjami jest podstawowym narzędziem każdego smartfona, a brak dostępu do niego wiąże się z brakiem możliwości aktualizacji posiadanych aplikacji i pobierania nowych. Nic więc dziwnego, że Rosja zdecydowała się na stworzenie swojej alternatywy dla Google Play. Okazuje się, że ta już powstała i nazywa się NashStore.

NashStore odpowiedzią Rosjan na ban od giganta z Mountain View

Rosjanie stracili dostęp do Google Play, dlatego też zdecydowano się na stworzenie własnego sklepu z aplikacjami dla smartfonów z Androidem. NashStore, bo tak ma nazywać się nowy sklep, ma zostać uruchomiony 9 maja. Nie jest to jednak data przypadkowa, ponieważ wtedy w Rosji obchodzony jest Dzień Zwycięstwa, podczas którego Rosjanie świętują zakończenie II Wojny Światowej.

google play nashstore
Google Play w Rosji zostanie zastąpione NashStore!

Jak powiedział Vladimi Zyko, przedstawiciel organizacji Digital Platforms odpowiedzialnej za projekt, ze względu na utratę dostępu do Google Play programiści stracili źródło dochodu, a Rosjanie nie mogą kupować aplikacji. Dlatego też zdecydowano się na stworzenie platformy NashStore, która będzie alternatywą dla usługi amerykańskiego giganta. Warto również dodać, że Rosjanie stworzyli swój własny system operacyjny Aurora, na którym pracuje rosyjski smartfon Ayya T1.

Źródło: AndroidAuthority

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.