159
Views

Fani minimalistycznych rozwiązań mogą zainteresować się modelem NAVITEL R33. Jest to nowa kamera samochodowa z Wi-Fi. Za sprawą kompaktowego rozmiaru i braku ekranu, możemy ją skutecznie ukryć. Komunikacja odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej oraz oczywiście łączności bezprzewodowej.

Sprawdzałem już podobne rozwiązania w teście kamer samochodowych. Nie ukrywam, trzeba się do takiej kamery przyzwyczaić. Dlaczego? Nie mamy tak zwanego szybkiego podglądu przez brak ekranu, aczkolwiek nie uznawałbym tego za wadę, a wręcz przeciwnie – za zaletę. Przecież każdy z nas nosi w kieszeni smartfon. Jakim więc problemem będzie instalacja aplikacji mobilnej Navitel DVR Center? Żadnym. A w zamian za brak ekranu dostajecie smukłe urządzenie, które skutecznie ukryjecie np. za lusterkiem, przez co kamera samochodowa nie wpłynie na widoczność.

NAVITEL R33 - kamera samochodowa bez ekranu ale z Wi-Fi
NAVITEL R33 - kamera samochodowa bez ekranu ale z Wi-Fi

NAVITEL R33 – kamera samochodowa bez ekranu ale z Wi-Fi

Prezentowany model został wyposażony w sensor GC2053. Cechuje go technologia Night Vision mająca na celu pomoc w uzyskaniu lepszej jakości nagrań. Pozostając w kwestii filmów, R33 oferuje rozdzielczość Full HD oraz 30 klatek na sekundę. Kąt widzenia obiektywu wynosi 124 stopnie – mogłoby być lepiej. Plus za szklaną optykę oraz dobrą regulację uchwytu.

Oczywiście, wideorejestrator automatycznie, tuż po uruchomieniu auta, rozpoczyna nagrywanie. Jeśli zadziała G-Sensor, czyli czujnik przeciążeń, nagranie zostanie zapisane i zabezpieczone przed przypadkowym usunięciem bądź nadpisaniem. Wszystkie materiały wideo zapisywane są na karcie pamięci o pojemności 128 GB. Możliwa jest również aktywacja trybu parkingowego, aczkolwiek tylko wtedy, gdy dokupimy stałe źródło zasilania NAVITEL SMART BOX MAX.

NAVITEL R33 został wyceniony na 199 zł. Dostępny jest między innymi w sieci Media Expert. W zestawie znajdziemy ładowarkę, uchwyt, czytnik kart pamięci, ściereczkę oraz licencję nawigacyjną z mapą aż 47 krajów. Szczegóły na temat kamery można znaleźć na stronie producenta.

NAVITEL R33 - kamera samochodowa bez ekranu ale z Wi-Fi
NAVITEL R33 - kamera samochodowa bez ekranu ale z Wi-Fi
Kategoria artykułu
Motoryzacja
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.