Nazwa Meta jest już zarezerwowana. Zuckerberg ma problem!

W ostatnim czasie mówi się głównie o tym, że Facebook jak firma zmienia swoją nazwę. Mark Zuckerberg na specjalnym wydarzeniu ogłosił, że od teraz jego firma będzie nazywać się Meta. Ma to być nawiązanie do tworzonego przez niego Metaverse. Okazuje się jednak, że znak towarowy o tej nazwie jest już zajęty.

Meta to nowy Facebook

Zmiana nazwy Facebooka na Meta obiła się szerokim echem w świecie nowych technologii. Mark Zuckerberg od dawana wyraża chęć stworzenia własnej sieci wirtualnej rzeczywistości, która przeniosłaby kontakt pomiędzy osobami za pomocą mediów społecznościowych na zupełnie inny poziom. Sieć ta ma nosić nazwę Metaverse.

Przeczytaj także: Facebook to od dziś Meta. Nowa doba internetu właśnie się zaczyna!

Zmiana nazwy na Meta jest pierwszym krokiem w stronę stworzenia nowych narzędzi komunikacji pomiędzy ludźmi. Okazuje się jednak, że zmiana nazwy może być trudniejsza, niż mogło się to wydawać, ponieważ znak towarowy o tej nazwie zarejestrował sklep komputerowy. Jak zapowiadają właściciele, tanio nie sprzedadzą praw do nazwy!

Co zrobi Zuckerberg?

Meta PC to firma komputerowa z Arizony, która zajmuje się sprzedażą komputerów stacjonarnych, laptopów, akcesoriów i niestandardowych konfiguracji sprzętowych. Właściciel w sierpniu tego roku złożył wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego. Firma podkreśliła, że prawa do znaku towarowego nie sprzeda za mniej niż 20 milionów dolarów.

Współzałożyciel firmy Meta PC powiedział, że te działania nie miały nic wspólnego z nową nazwą firmy Facebook. O zmianie nazwy firmy Marka Zuckerberga dowiedzieliśmy się w tamtym tygodniu. Firma komputerowa z kolei została zarejestrowana w listopadzie zeszłego roku, a w sierpniu złożyła wniosek o znak towarowy.

meta fb
Nazwa Meta jest już zarezerwowana. Zuckerberg ma problem!

Co zrobi Facebook? Wszyscy wiemy, że małe firmy nie mają żadnych szans z takimi gigantami. Może jednak w tym przypadku będzie zupełnie inaczej?

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

FC Barcelona vs Inter. Gdzie oglądać mecz na żywo?

Już dziś rusza kolejna kolejka Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski...

Sony zablokuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft?

O przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft dowiedzieliśmy się już...

Chelsea vs AC Milan. Gdzie oglądać mecz Ligi Mistrzów na żywo?

Po wczorajszych emocjach związanych z powrotem Ligi Mistrzów dziś...

Hikvision E3000 – test nowego dysku SSD z interfejsem PCIe

Hikvision postanowił wprowadzić wejść na zupełnie nowy rynek -...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

1 KOMENTARZ

  1. Zukerberg ma taki sam problem jak miala tesla z kradziona nazwa. Kilka lat w sądzie i nikt z takimi gigantami nie wytrzyma. Ten informatyk ktory mial zarejestrowana nazwę tesla tez w koncu za odpowiednia kwotę odpuścił… dla zdrowia…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj