170
Views

Wszystkie informacje, które docierały od nas w ostatnich kilku tygodniach, okazały się prawdziwe. Mark Zuckerberg podczas Facebook Connect oficjalnie oświadczył, że firma zmienia swoją nazwę na Meta. Wszystko ma związek z tzw. metaverse, nad którym pracuje gigant.

Facebook zmienia nazwę na Meta

W ostatnich tygodniach w sieci pojawiły się informacje na temat tego, że Mark Zuckerberg planuje zmienić nazwę swojej firmy. Przecieki te okazały się prawdziwie i twórca najpopularniejszego medium społecznościowego na świecie oznajmił, że od teraz firma będzie nosić nazwę Meta.

Przeczytaj także: Zobaczcie, jak będzie wyglądał smartwatch Facebooka

Zmiana nazwy tyczy się jedynie firmy, a nie serwisu społecznościowego, którego nazwa się nie zmieni. Meta powstała w założeniu o przyszłościowej idei metaverse, czyli wirtualnego świata tworzonego przez firmę Marka Zuckerberga. Ma ona w sobie łączyć wirtualną rzeczywistość i technologię rozszerzonej rzeczywistości. Według Zukerberga tak właśnie wygląda przyszłość komunikacji online!

Metaverse to przyszłość internetu

Wizja Marka Zuckerberga zakłada, że metaverse w ciągu 5 od 10 lat stanie się podstawowym sposobem na komunikację online. Za pomocą tego narzędzia ludzie będą mogli wchodzić między sobą w interakcje, korzystać z mediów społecznościowym i przedmiotów ze świata rzeczywistego. Do wszystkich tych czynności będą wykorzystywane oczywiście odpowiednie urządzenia. Mowa tutaj o m.in. Oculus Quest 2, smartfonach AR i inteligentnych okularach.

Podczas prezentacji zmiany nazwy Facebooka na Meta Zuckerberg ujawnił wiele nowości. Za pośrednictwem gry Beat Sabre zaprezentowano interakcję z mateverse. Co więcej, założyciel Meta powiedział, że Rockstar pracuje nad wersją Grand Theft Auto: San Andreas na dla Quest 2! Oznajmił również, że od tej pory firma będzie skupiać się głównie na metaverse, a nie na Facebooku!

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.