Site icon MenWorld.pl

Netflix stworzy grę opartą na Squid Game?

Najpopularniejszym serialem w historii platformy od kilku dni jest Squid Game. Południowokoreański serial stał się tak wielkim hitem, że platforma prowadzi już rozmowy nad stworzeniem gry wideo opartej na fabule serialu. Co z tego wyjdzie?

Squid Game bije rekordy popularności

Hwang Dong-hyuk twórca serialu Squid Game scenariusz do produkcji napisał ponad 10 lat temu, jednak przez dekadę wytwórnie odrzucały jego pomysł, popierając swoją decyzję zbyt wysoką brutalnością. Pomysłu reżysera i scenarzysty nie odrzucił Netflix i teraz amerykańska platforma czerpie z niego same zyski.

Squid Game
Serial obejrzano na ponad 111 milionach kont Netflix!

Squid Game został najpopularniejszym serialem w historii platformy streamingowej. Od momentu premiery, południowokoreański serial obejrzano na ponad 111 milionach kont. Nikogo jednak nie dziwi, że Netflix chce kłuć żelazo, póki gorące i szykuje się do stworzenia gry wideo na podstawie fabuły serialu.

Netflix przygotuje grę opartą na serialu?

Jak wynika ze słów Minyounga Kim, wicedyrektora kreatywnego firmy Netflix na region Azja-Pacyfik, platforma mocno myśli na temat rozszerzenia świata serialu. Głównym pomysłem miałaby być gra wideo, która z pewnością cieszyłaby się popularnością. Wystarczy spojrzeć, jak świat oszalał na punkcie południowokoreańskiego serialu.

Przeczytaj także: Netflix chwali się wynikami oglądalności swoich hitów!

Minyoung Kim nie podał jednak żadnych szczegółów poza tym, że Netflix w żaden sposób nie planuje porzucić marki Squid Game. Musimy więc szykować się na natarcie różnego rodzaju akcesoriów. Można się spodziewać, że jeśli gra rzeczywiście powstanie, to prawdopodobnie trafi ona na urządzenia mobilne. To właśnie ten rynek gier przynosi największe zyski.

Exit mobile version