Site icon MenWorld.pl

Netflix wykonał ogromny krok w stronę branży gier. Kiedy pierwszy tytuł?

O tym, że Netflix planuje wkroczyć do branży gier, pisze się już od jakiegoś czasu. Teraz streamingowy gigant wykonał ogromny krok w tę stronę. Kiedy zagramy w pierwszy tytuł sygnowany marką platformy streamingowej wideo?

Duży krok w stronę branży gier

Okazuje się, że rynek streamowania wideo jest za mały dla Netflix i przedsiębiorstwo chce teraz zdominować branżę gier. Jak podaje Bloomberg, do zespołu Netflixa dołączył Mike Verdu, który będzie pełnił funkcję wicedyrektora ds. projektowania gier.

mike verdu netflix
Mike Verdu zajmie funkcję wicedyrektora ds. projektowania gier w Netflixie.

Verdu ma bardzo bogatą przeszłość w branży gier. Wcześniej pracował w EA, gdzie był szefem działu gier mobilnych. Zajmował także posadę dyrektora zarządzającego w Facebook w dziale VR. Teraz ma czuwać na działem gier, z którym startuje Netflix.

Kiedy pojawią się pierwsze gry od Netflix?

Streamingowy gigant powoli rusza ze swoim planem, który zakłada projektowanie gier. Zatrudnienie Mike’a Verdu tylko to potwierdza. Netflix nie chce jednak działać na zasadzie Xbox Cloud Gaming czy Google Stadia, które umożliwiają streamowanie gier wideo. Gigant z Scotts Valley chce projektować własne gry.

Przeczytaj także: 7 najlepszych produkcji, których nie obejrzysz na polskim Netflixie

Mówi się, że pierwszy tytuł od Netflixa pojawi się już w 2022 roku. Nie ma jednak informacji odnoszących się do tego produkcją, jakich gier zajmie się przedsiębiorstwo. Możemy być jednak pewni, że będą to tytuły, które będą oparte na serialach i filmach pojawiających się w serwisie Netflix.

Exit mobile version