161
Views

Aplikacja Netflix jest bardzo prosta w obsłudze, pozwala na pobieranie filmów na pamięć telefonu, a teraz zyskała ona nową funkcję. Użytkownicy będą mogli korzystać teraz z dźwięku przestrzennego. Na początku funkcja ta trafi do użytkowników korzystających z urządzeń opartych na systemach Apple iOS.

Netflix wprowadza dźwięk przestrzenny do swojej appki

Przedsiębiorstwo stara się wprowadzać nowe rozwiązanie, które jeszcze bardziej zwiększy funkcjonalność swojej aplikacji. Jak poinformował Netflix, do aplikacji mobilnej trafi nowa funkcja, dzięki oglądanie filmów i seriali będzie jeszcze lepsze. Mowa tutaj o dźwięku przestrzennym, który nie było do tej pory dostępny w aplikacji największego serwisu streamingowego na świecie.

Według informacji podanych przez giganta funkcja dźwięku przestrzennego będzie z początku oferowana jedynie na urządzeniach z systemem Apple OS. Mowa tutaj zarówno o smartfonach pracujących na iOS, jak i tabletach, która działają pod przewodnictwem iPadOS.

Przeczytaj także: Netflix zmienia ceny abonamentu w Polsce!

Nowa funkcja dla urządzeń Apple

Netflix zdecydował, że pierwszeństwo do skorzystania z dźwięku przestrzennego otrzymają posiadacze smartfonów oraz tabletów firmy Apple. Funkcję tę będzie można włączyć w centrum sterowania na iPhone oraz iPadach. Pojawia się ona w momencie, kiedy włączymy materiał na Netlfixie. Alternatywnym sposobem na jej aktywowanie jest przejście do centrum Bluetooth zaraz po podłączeniu wspieranych słuchawek, czyli AirPods Pro lub AirPods Max.

Funkcja dźwięku przestrzennego nie jest na tę chwilę dostępna dla wszystkich, ponieważ przedsiębiorstwo poinformowało, że będzie ona udostępniana stopniowo. Oczywiście z czasem każdy użytkownik mobilnych urządzeń Apple zyska do niej dostęp. Nie ma co ukrywać, najlepiej różnicę będzie słychać po założeniu słuchawek. W przyszłości pojawi się ona w wersjach systemu MacOS oraz tvOS.

Źródło: 9to5mac

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.