140
Views

Netflix jest najpopularniejszym serwisem streamingu wideo na świecie. Również w Polsce ma bardzo szerokie grono odbiorców, którzy co miesiąc płacą abonament. Według najnowszych zapowiedzi gigant szykuje się do zmiany cen pakietów. Ile będziemy musieli płacić?

Nowe ceny abonamentów na Netflix

W serwisie Netflix użytkownik ma do wyboru trzy plany abonamentowe, które dają mu dostęp do określonych funkcji. Oczywiście każdy z nich pozwala na oglądanie dowolnych materiałów, jednak w zależności od pakietu ulubione seriale czy filmy możemy oglądać w określonej jakości. Pakiet podstawowy pozwala oglądać materiały w jakości SD, standardowy pakiet umożliwia oglądanie w jakość HD, a najdroższy pakiet, czyli premium, oferuje jakość 4K.

netflix
Szykują się zmiany w cenach subskrypcji w serwisie Netflix.

Jakość to nie jedyna różnica, ponieważ w pakiecie podstawowym Netflix materiały możemy oglądać na jednym urządzeniu, w standardowym na dwóch, a w przypadku premium na czterech urządzeniach. Dotychczasowe ceny pakietów prezentowały się następująco – plan Podstawowy kosztował 34 PLN, Standard 43 złote, a najbardziej rozbudowany Premium – 52 złote. Teraz ceny te ulegną zmianom.

Użytkownicy muszą liczyć się ze wzrostem cen

Netflix zapowiedział, że w ciągu najbliższych tygodni ceny planów abonenckich pójdą w górę. Ceny pakietów zostały zmienione już m.in. w Niemczech czy Wielkiej Brytanii i w końcu nastąpi też to w naszym kraju. Według informacji przekazanych przez biuro prasowe, ceny w Polsce ulegną zmianie 5 sierpnia. O zmianach użytkownicy zostaną poinformowani drogą mailową lub specjalnym komunikatem. Ten zostanie wyświetlony w momencie, kiedy będzie zbliżał się termin płatności na naszym koncie.

Przeczytaj także: Netflix oficjalnie na rynku gier! W jakie tytuły zagramy?

Na aktualizacji cen subskrybcji zyskają osoby, które korzystają z pakietu podstawowego. Jego cena spadnie z 34 do 29 PLN. Cena pakietu standardowego nie ulegnie zmianie i w dalszym ciągu będzie on kosztował 43 złote miesięcznie. Podniesiono cenę za pakiet premium, który wraz z wprowadzeniem nowego cennika będzie kosztował 60 zł.

Kategoria artykułu
Film
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.