246
Views

17 września odbyła się polska premiera produktów firmy Nextbase. Nasz redakcyjny wysłannik, Tomek, przyjrzał się z bliska temu, co oferuje producent oraz sprawdził swoje możliwości na szkoleniu z bezpiecznej jazdy. 

Nextbase i aż sześć produktów na start!

Brytyjski Nextbase zaprezentował aż 6 odmiennych modeli kamerek samochodowych. Producent podkreśla, że jego produkty są wyjątkowe, ponieważ posiadają wiele przydatnych funkcji związanych z rejestrowaniem video i nie tylko.  

Hierarchia oraz nazewnictwo kamer, jest dość proste. Zaczynając od budżetowej 122HD przez 222 322GW, 422GW, 522GW na najnowszym dziecku firmy 622GW kończąc. Podstawowa kamera 122HD została wyceniona na 299 zł i jest w stanie zarejestrować obraz o rozdzielczości 720p i 30 klatkach na sekundę. Flagowa i najnowsza 622GW to koszt rzędu 1199zł. Została “uzbrojona” w moduł Wi-Fi oraz Bluetooth 5.0 w celu połączenia jej ze smartfonem. Model ten umożliwia nagrywanie obrazu w 4K i 30 klatkach na sekundę. Ponadto posiada ekran dotykowy o przekątnej 3 cali w technologii IPS.  

Nextbase to innowacja

Kamerki firmy Nextbase posiadają wiele przydatnych funkcji. Oczywiście, dzięki nim nim możemy zarejestrować stłuczkę, kiedy nasz samochód jest zaparkowany. Dużą innowacją jest to, że urządzenia są w stanie… uratować ludzkie życie! 

Emergency SOS – to nie ściema. Te kamerki naprawdę mogą uratować nasze życie! Dzięki tej funkcji, podczas poważnej kolizji odpowiednie służby zostaną powiadomione i tym samym wezwane do zdarzenia. Dzięki wbudowanemu modułowi GPS, sygnał wysłany do jednostek ratowniczych będzie wskazywał miejsce wypadku, co sprawi, że wspomniane służby nie będą miały problemu z dotarciem do nas.  

Nextbase wyposażył swoje produkty w Bluetooth, by te mogły być sparowane z naszymi smartfonami. Dzięki temu materiały wideo będą przesyłane wprost na nasz telefon. Do ich odtworzenia będzie potrzebna dedykowana aplikacja MyNextbase. 

Sterowanie Głosem – na pokładzie znajdzie się również Amazon Alexa. Kierowca będzie mógł wydawać komendy dotyczące nagrywania.  

Tryb parkowania – kamerki rejestrują wstrząsy oraz ruchy pojazdu, gdy samochód jest zaparkowany. Dzięki tej funkcji nieprzyjemne zdarzenia, podczas których nie będziemy w pobliżu naszego samochodu, będą rejestrowane. 

Tor Modlin – miejsce zobowiązuje! 

Gospodarz imprezy poza ciekawą prezentacją zapewnił uczestnikom szkolenie z bezpiecznej jazdy. Każdy z uczestników miał możliwość sprawdzenia swoich możliwości podczas wyprowadzania auta z poślizgu podsterownego, próby na “szarpaku” oraz hamowania awaryjnego. Samochody do powyższych prób zapewniła firma Renault, a obecność Megane RS dodała pikanterii imprezie.  

Wisienką na torcie była możliwość przejazdu po torze pod okiem instruktora za sterami Porshe 911 i Audi R8.  

W dobie zaostrzania przepisów drogowych kamery samochodowe mogą okazać się zbawieniem. Wejście firmy Nextbase na polski rynek jest świetną informacją dla tych, którzy noszą się z zamiarem zakupu kamery samochodowej. Dzięki szerokiej gamie produktów każdy znajdzie coś dla siebie i swoją kieszeń.  

Kategoria artykułu
Motoryzacja · Nowe technologie
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.