94
Views

Nintendo Switch to popularny handheld, który podbił serca graczy mobilnością, ciekawymi tytułami i wydajnością. W ostatnim czasie pojawiło się sporo informacji na temat bardziej zaawansowanej wersji konsoli. Plotki zdają się mieć pokrycie z rzeczywistością. Kiedy więc doczekamy się premiery Nintendo Switch Pro?

Nintendo Switch Pro pewniakiem?

O informacjach na temat Nintendo Switch Pro słyszy się od jakiegoś czasu. Oczywiście producent trzyma buzię na kłódkę i nawet w najmniejszym stopniu nie odnosi się do nowej wersji konsoli. Tajemnic nie da sie utrzymywać w nieskończoność, zwłaszcza w dobie internetu. Informacje na temat konsoli od Nintendo ujawniła firma Universal Display Corporation, która odpowiedzialna jest za produkcję, jak i licencjowanie kranów OLED.

W ostatnim raporcie finansowymi firmy Universal Display Corporation, Steven V. Abramson, który jest prezesem i dyrektorem generalnym firmy ujawnił, że japońska marka wybrała już ekrany OLED do nowej konsoli Switch Pro. Sprawozdanie potwierdziło więc, że Nintendo ma w planach produkcję konsoli.

Nintendo Switch Pro
Nintendo wybrało już ekrany do swojej konsoli Switch Pro.

Co będzie oferowała nowa wersja konsoli kultowej japońskiej marki?

Nintendo w żaden sposób nie odniosło się do konsoli Nintendo Switch Pro, dlatego też informacje odnośnie specyfikacji konsoli oparte są na przeciekach. Mówi się, że konsola zostanie wyposażona w ekran OLED, który będzie wyświetlać treści w rozdzielczości 4K. Według serwisu Bloomberg, produkcją ekranów do nowej konsoli japońskiego producenta ma zająć się Samsung!

Przeczytaj także: Apple rozpoczyna produkcję przenośnej konsoli do gier?

Premiera Switch Pro raczej na pewno nie odbędzie się w tym roku. Spowodowane jest to problemem z dostępnością części. Pandemia COVID-19 spowodowała, że fabryki produkujące podzespoły do urządzeń elektronicznych nie pracują na pełnych obrotach. Problemy te sięgnęły największych gigantów w branży – Huawei czy Apple. Dlatego też na premierę konsoli będziemy musieli poczekać prawdopodobnie do 2022 roku.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.