Nintendo Switch Pro zbliża się do nas wielkimi krokami! Kiedy premiera?

Nintendo Switch to popularny handheld, który podbił serca graczy mobilnością, ciekawymi tytułami i wydajnością. W ostatnim czasie pojawiło się sporo informacji na temat bardziej zaawansowanej wersji konsoli. Plotki zdają się mieć pokrycie z rzeczywistością. Kiedy więc doczekamy się premiery Nintendo Switch Pro?

Nintendo Switch Pro pewniakiem?

O informacjach na temat Nintendo Switch Pro słyszy się od jakiegoś czasu. Oczywiście producent trzyma buzię na kłódkę i nawet w najmniejszym stopniu nie odnosi się do nowej wersji konsoli. Tajemnic nie da sie utrzymywać w nieskończoność, zwłaszcza w dobie internetu. Informacje na temat konsoli od Nintendo ujawniła firma Universal Display Corporation, która odpowiedzialna jest za produkcję, jak i licencjowanie kranów OLED.

W ostatnim raporcie finansowymi firmy Universal Display Corporation, Steven V. Abramson, który jest prezesem i dyrektorem generalnym firmy ujawnił, że japońska marka wybrała już ekrany OLED do nowej konsoli Switch Pro. Sprawozdanie potwierdziło więc, że Nintendo ma w planach produkcję konsoli.

Nintendo Switch Pro
Nintendo wybrało już ekrany do swojej konsoli Switch Pro.

Co będzie oferowała nowa wersja konsoli kultowej japońskiej marki?

Nintendo w żaden sposób nie odniosło się do konsoli Nintendo Switch Pro, dlatego też informacje odnośnie specyfikacji konsoli oparte są na przeciekach. Mówi się, że konsola zostanie wyposażona w ekran OLED, który będzie wyświetlać treści w rozdzielczości 4K. Według serwisu Bloomberg, produkcją ekranów do nowej konsoli japońskiego producenta ma zająć się Samsung!

Przeczytaj także: Apple rozpoczyna produkcję przenośnej konsoli do gier?

Premiera Switch Pro raczej na pewno nie odbędzie się w tym roku. Spowodowane jest to problemem z dostępnością części. Pandemia COVID-19 spowodowała, że fabryki produkujące podzespoły do urządzeń elektronicznych nie pracują na pełnych obrotach. Problemy te sięgnęły największych gigantów w branży – Huawei czy Apple. Dlatego też na premierę konsoli będziemy musieli poczekać prawdopodobnie do 2022 roku.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Tania mysz biurowa? Sprawdź ofertę firmy Rapoo. Myszki Rapoo 3510 Plus, Rapoo 550MT oraz Rapoo M100 SILENT na pewno znajdą swoje grono odbiorców
Tania mysz biurowa? Sprawdź ofertę firmy Rapoo